foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nintendo Switch

Nintendo poinformowało, że po serii ataków hakerskich podjęło decyzję o zablokowaniu 160.000 kont. Jednocześnie zachęca właścicieli konsol Switch do zmiany haseł dostępowych. W ostatnim czasie firma stała się celem wielu ataków hakerów, którzy uzyskali dostęp do kont i używając zapisanych tam informacji dokonują zakupów przez PayPal. Ataki trwają od tygodni, ale w ciągu ostatnich kilku dni nasiliły się.

Według Ars Technica, właściciele zhakowanych kont otrzymują od Nintendo powiadomienie mailem, w którym firma doradza im zmianę sposobu logowania, podając jednocześnie dane ostatniego logowania się na urządzeniu – czas, przybliżona lokalizacja, sposób logowania itp. Według rzecznika Nintendo, skradziono około 160.000 loginów i haseł, co oznacza, że takie dane jak adresy mailowe i daty urodzenia mogą być w posiadaniu osób trzecich. Jednocześnie producent zapewnia, że chociaż zakupów dokonywano za pośrednictwem kont Nintendo, hakerzy nie posiadają danych kart kredytowych.
Specjaliści podejrzewają, że hakerzy wykorzystali luki w zabezpieczeniach starszych kont. Przed wprowadzeniem systemu rachunków bieżących dla Switcha i innych nowszych urządzeń firma używała Nintendo Network ID (znanego również jako NNID) na platformach takich jak Wii U i 3DS. Konta te zostały utworzone przy użyciu klawiatur ekranowych, co utrudniło tworzenie silnych haseł – zmieniono to potem na system umożliwiający tworzenie kont w przeglądarce internetowej. Problem w tym, że chociaż identyfikatory NNID należą już do przeszłości, nadal mogą być powiązane z nowymi kontami użytkowników. W związku z tym hakerzy mogą potrzebować jedynie dostępu do słabo zabezpieczonego NNID, aby uzyskać dostęp do nowszego konta i powiązanych z nim środków PayPal .
Nintendo poszło po najmniejszej linii oporu i całkowicie zamknęło NNID. W oświadczeniu firma ogłosiła, że „zniosła funkcję logowania na konto Nintendo za pośrednictwem NNID”, zauważając, że „hasła będą resetowane kolejno dla NNID i kont Nintendo, na których zaobserwowano nielegalnie zalogowania”.
Później Nintendo UK, na swojej stronie wsparcia, umieściło oświadczenie: „Chcielibyśmy przedstawić najnowsze informacje na temat ostatnich przypadków nieautoryzowanego dostępu do niektórych kont Nintendo. Podczas gdy nadal badamy problem, chcielibyśmy uspokoić użytkowników, że obecnie nie ma dowodów wskazujących na naruszenie baz danych, serwerów lub usług Nintendo. W ramach jednego z naszych bieżących dochodzeń rezygnujemy z możliwości używania identyfikatora Nintendo Network ID do logowania się na konto Nintendo. Wszystkie inne opcje logowania się na konto Nintendo pozostają dostępne. ”
Właściciele konsoli są teraz proszeni o włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) na swoich kontach. Jest to prosty proces, który zapewnia solidną warstwę bezpieczeństwa i może uniemożliwić hakerom dostęp do kont za pomocą starszych zabezpieczeń, takich jak stare poświadczenia NNID.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube