foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Przeglądarki sprawdzą czy strony przestrzegają zasad prywatności

Już nie tylko firmy, ale i osoby prywatne coraz częściej zwracają uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Mamy coraz większą wiedzę na temat tego, jak strony powinny być zabezpieczone. Ciągle jednak jest niepewność, czy kod strony, pomimo umieszczonej na niej deklaracji, faktycznie przestrzega polityki bezpieczeństwa. Dlatego specjaliści z Waterloo University w Ontario przygotowali wtyczkę, która podłączona do przeglądarki sprawdza czy strona internetowa przetwarza dane w sposób zgodny z jej polityką bezpieczeństwa.

Mitigator, tak nazwano ten system, daje użytkownikowi bezpieczny sygnał, gdy odwiedza stronę internetową, która jest zgodna z własną polityką prywatności. A jeśli witryna wymaga od użytkownika wprowadzenia adresu mailowego, a polityka prywatności nie wymienia tego wymogu Mitigator powiadomi o tym użytkownika.
Według Ian-a Goldberga, profesora Waterloo, dzięki przygotowanej wtyczce użytkownicy Internetu będą wiedzieli, czy ich dane są odpowiednio chronione, zarządzane i przetwarzane. Firmy skorzystają na tym, bo ich klienci będą mieli pewność, że ich dane są dobrze chronione.
W ciągu ostatnich kilku lat firmy takie jak Apple, Facebook i Google próbowały uprościć swoje zasady prywatności i uczynić je bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Częściowo wynika to z europejskich przepisów o ochronie danych osobowych ( RODO ), które wymagają od firm „jasnego i przejrzystego” powiadomienia o tym, w jaki sposób wykorzystują przekazane im dane. Nadal jednak pozostaje wiele do zrobienia, by poprawić politykę prywatności i zgodność, a Mitigator może być jednym ze sposobów wykrycia naruszeń.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube