foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SpaceX kończy produkcję Crew Dragon

Według agencji Reuters SpaceX zakończy produkcje pojazdów Crew Dragon po zakończeniu produkcji czwartej i ostatniej kapsuły. Firma Elona Muska nadal będzie produkować komponenty do statku kosmicznego i zachowa zdolność do produkcji dodatkowych kapsuł Crew Dragon, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Biorąc pod uwagę, że Crew Dragon są pojazdami wielokrotnego użytku, cały czas zakładano, że SpaceX wyprodukuje ograniczoną liczbę tych kapsuł. Do dziś jednak nie było wiadomo, ile kapsuł firma planuje wyprodukować przed przejściem do innych projektów.
Od czasu swojego pierwszego lotu z załogą w 2020 roku, Crew Dragon poleciał w kosmos z pięcioma obsadami, w tym pierwszą w historii całkowicie cywilną pod koniec zeszłego roku. W ramach trwającego programu Commercial Crew, NASA planowała użyć kapsuły Space X do przetransportowania astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w sześciu oddzielnych misjach, ale ostatnio jej przedstawiciel przekazał, że wykorzysta statek jeszcze do trzech lotów z powodu związanych opóźnień ze statkiem Boeing Starliner.
Koniec produkcji Crew Dragon zbiega się z momentem gdy SpaceX chce uzyskać certyfikację i gotowość do działania swojej ciężkiej rakiety Starship nowej generacji. Statek kosmiczny jest kluczowym elementem wszystkich planów SpaceX dotyczących Księżyca i Marsa. W końcu, po kilku opóźnieniach, Elon Musk twierdzi, że firma ma nadzieję na przeprowadzenie pierwszego testu orbitalnego Starship w maju.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube