foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HD1 - najstarsza znana galaktyka

Japońscy naukowcy poinformowali o znalezieniu najprawdopodobniej najstarszej, znanej galaktyki. Najstarszej i najdalej położonej. HD1 leży tak daleko, że światło potrzebuje 13.5 miliarda lat na przebycie drogi do nas. Specjaliści szacują, że powstała ona zaledwie 300 milionów lat po Wielkim Wybuchu. Nowo odkryta galaktyka jest o 100 milionów lat starsza od poprzedniego rekordzisty oznaczonego symbolem GN-z11.

Zespół obserwatorów zauważył HD1 korzystając z kilku różnych teleskopów: Kosmicznego Teleskopu Spitzera, Teleskopu Subaru, Brytyjskiego Teleskopu Podczerwieni i Teleskopu VISTA. Obserwacje trwały 1.200 godzin czyli 50 pełnych dni. Korzystając z narzędzi dostępnych dla astronomów naukowcy zauważyli ekstremalne przesunięcie ku czerwieni, co jest wskaźnikiem bardzo, bardzo odległej galaktyki. To ona może mieć jedne z pierwszych gwiazd, które pojawiły się po „ciemnych wiekach” Wszechświata.
Astronomowie nadal chcą dokładnie sprawdzić swoje wyniki. Sygnał z HD1 został zweryfikowany z dokładnością 99,9%, ale zespół obserwatorów chce mieć pewność na poziomie co najmniej 99,999%. Mogą to osiągnąć gdy uzyskają dostęp do Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba i przyjrzą się galaktyce za pomocą czujników skoncentrowanych na podczerwieni.
Jeśli naukowcom uda się potwierdzić istnienie HD1, pojawi się wiele pytań. HD1 nie pasuje łatwo do istniejących modeli formowania się galaktyk i jej obecność sugeruje, że we wczesnym Wszechświecie istniały już ekstremalnie jasne obiekty. Nie żeby społeczność astronomiczna miała coś przeciwko – to pomogłoby udoskonalić ich modele kosmologiczne.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube