foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amerykańska uczelnia zamyka się po ataku ransomware

Władze Lincoln College poinformowały, że uczelnia zostanie zamknięta w tym tygodniu w następstwie ataku ransomware, którego rozwiązanie zajęło miesiące. Podczas gdy COVID-19 poważnie wpłynął na działania, takie jak rekrutacja i pozyskiwanie funduszy, cyberatak wydaje się być punktem zwrotnym dla instytucji w Illinois.

Uczelnia poinformowała Illinois Department of Higher Education and Higher Learning Commission, że zostanie na stałe zamknięta od 13 maja. Jest to pierwsza amerykańska uczelnia, która została zamknięta częściowo z powodu ataku ransomware.
Lincoln twierdzi, że jesienią 2019 r. miał "rekordową rekrutację studentów". Jednak pandemia spowodowała znaczny spadek liczby zapisów, a niektórzy studenci zdecydowali się odroczyć studia lub wziąć urlop.
W grudniu ubiegłego roku Lincoln został dotknięty cyberatakiem, który "udaremnił działania rekrutacyjne i utrudnił dostęp do wszystkich danych, tworząc niejasny obraz rejestracji jesienią 2022 r. Wszystkie systemy wymagane do rekrutacji, utrzymania i pozyskiwania funduszy były nieoperacyjne "- taką treść można znaleźć w oświadczeniu opublikowanym na stronie głównej uczelni. "Na szczęście nie ujawniono żadnych danych osobowych. Po pełnym przywróceniu systemu w marcu 2022 r. prognozy wykazały znaczne niedobory zapisów, wymagające transformacyjnej darowizny lub partnerstwa w celu utrzymania Lincoln College po bieżącym semestrze. "
Z wyjątkiem lekkiego wytchnienia w ostatniej chwili, dwa uderzenia pandemii i cyberatak położyły kres 157-letniej instytucji. To niestety realny przykład tego, do czego może doprowadzić szkodliwe oprogramowanie. W ciągu ostatnich kilku lat hakerzy wykorzystując ransomware zaatakowali inne placówki edukacyjne, a także szpitale, studia gier, Sinclair Broadcast Group i wiele innych firm i instytucji. Lincoln College stał się niestety największą ich ofiarą, ale czas pewnie pokaże, że nie jedyną.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube