foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Microsoft udostępnia kod 3D Movie Maker

Microsoft udostępnił kod źródłowy swojego 27-letniego programu 3D Movie Maker. Wszystko dzięki użytkownikowi Twittera, który poprosił giganta o kod źródłowy tego programu, by wspólnie z przyjaciółmi mógł go rozszerzać.

Microsoft nie jest właścicielem silnika BRender, na którym działa program, co stanowiło potencjalny problem ale odnalazł się właściciel, który zadeklarował, że jeśli znajdzie kopie – odblokuje kod. I znalazł się posiadać kopii silnika, a Microsoft był w stanie otworzyć kod źródłowy swojej aplikacji. W ten sposób poprzez łańcuszek różnych osób i firm, od prostego zapytania na Twitterze udało się udostępnić kod programu stworzonego w 1995 roku.
3D Movie Maker, który został przed laty wydany w 1995 roku po to, by dać użytkownikom łatwy sposób tworzenia filmów, umieszczając postacie z kreskówek we wstępnie renderowanych środowiskach. Foone – wspomniany użytkownik Twittera - planuje zaktualizować program, aby mógł działać na nowoczesnych komputerach, a także dodać funkcje, które ułatwią udostępnianie wynikowych filmów. Według wstępnych ustaleń, Foone potrzebuje od miesiąca do kilku miesięcy by zmodernizować narzędzie.
Oryginalny kod źródłowy projektu znajduje się teraz na GitHub udostępnionym na licencji MIT jako open source. Warto zauważyć, że silnik BRender był również używany w grach takich jak Carmageddon 1 i 2, więc udostępnienie kodu może potencjalnie doprowadzić do aktualizacji wersji tych gier, które dzięki temu mogą działać płynniej na nowoczesnych komputerach.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube