foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Skradziono kod źródłowy Samsung Galaxy

W ubiegłym tygodniu Samsung poinformował, że niektóre z jego danych zostały skradzione w czasie cyberataku, który miał miejsce w ubiegły weekend. W swoim oświadczeniu koreański gigant ujawnił, że naruszenie bezpieczeństwa spowodowało "kradzież kodu źródłowego związanego z działaniem urządzeń Galaxy", ale dane uwierzytelniające klientów i pracowników nie zostały naruszone.

Chociaż Samsung nie ujawnił autorów włamania, do ataku przyznała się południowoamerykańska grupa hakerska Lapsus$. Hakerzy udostępnili plik torrent o pojemności 190 GB, który podobno zawiera kod źródłowy bootloadera dla wszystkich ostatnich urządzeń Samsunga, a także kod związany z uwierzytelnianiem biometrycznym i szyfrowaniem na urządzeniu dla telefonów i tabletów Galaxy. Atakujący mogli również uzyskać dostęp do poufnych danych związanych z Qualcomm.
Przyznanie się nastąpiło niecały tydzień po tym, jak ta sama grupa ujawniła, że uzyskała okołao 1 TB danych, w tym schematy i kod źródłowy, od giganta chipów - NVIDIA. Firma poinformowała, że dowiedziała się o ataku 23 lutego, po czym Lapsus$ zażądał okupu w kryptowalucie, aby zapobiec upublicznieniu plików NVIDIA. Gdy NVIDIA nie zareagowała, kod źródłowy firmowej technologii DLSS oraz informacje związane z aż sześcioma niezapowiedzianymi kartami graficznymi zostały udostępnione online.
Nie wiadomo, czy Lapsus$ wystosował te same żądania do Samsunga.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube