foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Anonymous uderza w Moskwę

Jedna z najsławniejszych grup hakerskich, Anonymous, przyznała się do ataku na moskiewski system zarządza ruchem. W efekcie, jedna z najbardziej ruchliwych ulic w stolicy Rosji utknęła w korku. Hakerzy wykorzystali rosyjską aplikację Yandex Taxi, w której znalezione zostały luki pozwalające na uruchomienie exploita.

Czwartek 1 września to ten dzień, gdy hakerzy uderzyli w rosyjski system. Dzięki stworzonemu przez nich złośliwemu oprogramowaniu, które wstrzyknęli w aplikację, setki kierowców zostały skierowane na Kutuzovsky Prospekt, jedną z głównych arterii Moskwy. To spowodowało, kompletną blokadę tego miejsca na ponad 40 minut. W tym czasie specjaliści Yandex próbowali rozwiązać problem z aplikacją.
"Rankiem 1 września Yandex Taxi spotkał się z próbą zakłócenia usługi przez napastników - kilkudziesięciu kierowców otrzymało masowe zamówienia do dzielnicy Fili w Moskwie" - powiedział rzecznik Yandex. W osobnym oświadczeniu udostępnionym rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej TASS, Yandex powiedział, że po ataku przerobiono algorytm routingu, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. Wydarzenie jest jednym z pierwszych znanych przypadków hakerów wykorzystujących aplikację do zamawiania przejazdów by stworzyć korki.
Anonymous wcześniej przyznał się do cyberataku, który zniszczył wiele rosyjskich stron rządowych, w tym należące do Kremla i Ministerstwa Obrony. "W obliczu serii ataków, przez które cierpi Ukraina przez rosyjskiego dyktatora Władimira Putina, nie mogliśmy stać obojętnie, ale wspierać naród ukraiński" - oświadczyła wówczas grupa. W tym przypadku pojawiły się również informacje o zaangażowaniu w paraliż komunikacyjny Moskwy specjalnych służb armii ukraińskiej.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube