foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pięć lat na usunięcie „martwych” satelitów

Problem latających nad naszymi głowami kosmicznych śmieci dla wielu agencji kosmicznych staje się coraz większym problemem. I to nie tylko dlatego, że stare zużyte satelity lub ich elementy spadają w końcu na Ziemię, ale też dlatego, że zagrażają tym, które są umieszczane tam na orbicie. Dlatego Amerykańska Federalna Komisja Łączności chce coś z tym zrobić – przedstawiła propozycję rozwiązania tego problemu.

Zgodnie z planem przedstawionym przez komisję, dla każdego satelity znajdującego się na orbicie Ziemii, przede wszystkim tych na niskiej orbicie, zostanie wyznaczony czas, wskazujący jak długo taki obiekt może pozostać w kosmosie. Dziś, obowiązują wytyczne NASA z 1990 roku, które zalecają (zalecają, nie nakazują), aby martwe satelity zostały zdeorbitowane w ciągu 25 lat. Komisja Łączności chce przyjąć zasadę 5-ciu lat. Wymagałaby ona, od krajowych operatorów satelitarnych i firm, które chcą uzyskać dostęp do rynku amerykańskiego z kosmosu, pozbycia się swoich niedziałających satelitów tak szybko, jak to możliwe.
Satelity już znajdujące się w kosmosie byłyby zwolnione z wytycznych FCC. Komisja proponuje również dwuletni okres praw nabytych, który rozpocznie się 29 września, w dniu, w którym planuje głosować nad rozporządzeniem. Takie podejście dałoby organizacjom, które wcześniej uzyskały zgodę na przyszły start satelity, opracowanie planu unieszkodliwiania ich pojazdu po zakładanym czasie eksploatacji. W tym samym oświadczeniu komisja zamieściła również informację, że przyzna zwolnienia w konkretnych przypadkach po tym, jak NASA wyraziła obawę, że pięcioletni limit wpłynie na jej misje CubeSat.
Propozycja komisji pojawiła się w czasie, gdy oczekuje się, że liczba satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej dramatycznie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat. Dzięki takim firmom jak SpaceX, Amazon i OneWeb, aż 18 000 nowych satelitów może unosić się nad planetą do 2025 roku. Satelity te nie tylko utrudnią obserwację nocnego nieba, ale także zwiększą prawdopodobieństwo potencjalnej katastrofy.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube