foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NVIDIA ujawnia chipset nowej generacji dla pojazdów autonomicznych

Podczas konferencji NVIDIA GPU Technology Conference, lider w produkcji chipów graficznych nie ograniczył się do prezentacji swoich najnowszych rozwiązań dla kart graficznych dla graczy. Firma w zanadrzu miała inne nowinki, w tym w coś dla pojazdów autonomicznych.

Podczas przemówienia GTC, dyrektor generalny NVIDIA, Jensen Huang, zapowiedział system na chipie (SoC) o nazwie Drive Thor. NVIDIA twierdzi, że zaprojektowała układ wykorzystujący najnowsze osiągnięcia w grafice i przetwarzaniu, aby zapewnić wydajność 2000 teraflopów, a wszystko to przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów na niskim poziomie.
Według producenta Drive Thor może ujednolicić wszystkie funkcje pojazdów - w tym cyfrową deskę rozdzielczą, czujniki, parkowanie i autonomiczną obsługę. Wszystko po to, by osiągnąć większą wydajność układu. Pojazdy z nowym chipsetem będą mogły jednocześnie uruchamiać systemy Linux, QNX i Android. A biorąc pod uwagę ogromną moc obliczeniową, której wymagają operacje pojazdów autonomicznych, producenci samochodów mogą używać dwóch chipsetów Drive Thor w tandemie, wykorzystując technologię połączeń chipowych NVLink-C2C, tak, by oba układy działały na jednym systemie operacyjnym.
Ponadto NVIDIA twierdzi, że SoC oznacza znaczący krok naprzód w "głębokiej dokładności sieci neuronowych". Chipset ma silnik transformatorowy, nowy dodatek do NVIDIA GPU Tensor Core. "Sieci transformatorowe przetwarzają obrazy wideo jako pojedynczą klatkę, umożliwiając platformie obliczeniowej przetwarzanie większej ilości danych w czasie" - mówi NVIDIA. Zauważono, że SoC może zwiększyć wydajność wnioskowania głębokich sieci neuronowych transformatorów nawet dziewięciokrotnie, "co ma kluczowe znaczenie dla obsługi ogromnych i złożonych obciążeń AI związanych z samodzielną jazdą".
SoC podąża za chipsetem NVIDIA Drive Orin i zastępuje Drive Atlan. Będzie stosowany w pojazdach, które wejdą do produkcji od 2025 roku. Pierwszym klientem, któremu NVIDIA będzie dostarczać układy na nowym chipsecie, jest należąca do Geely marka EV Zeekr. Dziś używa ona chipsetów Orin do automatyzacji poziomu 3. Kolejni, czekający w kolejce producenci pojazdów autonomicznych, to Xpeng i QCraft.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube