foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ciemne chmury nad samolotami naddźwiękowymi

Producent naddźwiękowego samolotu Boom ma twardy orzech do zgryzienia. Firma nie może znaleźć nikogo, kto wyprodukowałby dla niej odpowiednie silniki. Dotychczasowy partner wycofał się z umowy przechodząc do projektu Overture. Z kolei inni producenci nie są zainteresowani tym projektem.

Po podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy Boom i Rolls-Royce’em w 2020 roku na dostawę naddźwiękowych silników odrzutowych, ten ostatni w ubiegłym tygodniu poinformował o odstąpieniu od projektu. Teraz również inni główni producenci silników odrzutowych, w tym Pratt & Whitney, GE Aviation, Honeywell i Safran Aircraft Engines, powiedzieli FlightGlobal, że nie są obecnie zainteresowani samolotami naddźwiękowymi.
Pomimo tego, Boom twierdzi, że projekt jest nadal na dobrej drodze, i że wkrótce przedstawi nowego partnera silnikowego. Bez tego, firma będzie miała kłopoty, ponieważ już ma zakontraktowanych 20 samolotów dla American Airlines oraz 15 dla United. W planach ma budowę fabryki w Kalifornii i pierwsze loty pasażerskie do 2029 roku.
Ze swojej strony Rolls-Royce powiedział, że "po dokładnym rozważeniu ... Ustaliliśmy, że komercyjny rynek naddźwiękowy lotnictwa nie jest obecnie dla nas priorytetem i dlatego nie będziemy kontynuować dalszych prac nad programem w tym czasie. "
W tej branży istnieje ograniczona liczba producentów zdolnych do opracowania naddźwiękowego silnika odrzutowego. Wszyscy najwięksi stwierdzili, że zaprojektowanie takiego silnika nie leży w ich planach. Honeywell, Safron i GE zamknęli projekty rozwojowe i tylko Pratt & Whitney stwierdził, że podróże naddźwiękowe są "styczne" z wizją jego działalności.
Pratt & Whitney szybko zdiagnozował problem z silnikami dla naddźwiękowych odrzutowców. Podczas gdy firma skupiła się na osiągnięciu jak największej wydajności, inni producenci skoncentrowali się na zmniejszeniu zużycia paliwa. W tej chwili to główny kierunek dla branży, biorąc pod uwagę krytykę wkładu podróży lotniczych w globalne ocieplenie. Ponadto Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) niedawno uderzyła w podróże naddźwiękowe, zauważając w raporcie, że zużyje ona 7-9 razy więcej paliwa na pasażera, na kilometr, niż odrzutowce poddźwiękowe.
Boom zapowiedział, że zrównoważy swoją emisję dwutlenku węgla poprzez wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF), jednak raport ICAO jasno wskazuje, że duża wysokość przelotowa samolotów naddźwiękowych znacznie wydłuża czas przebywania zanieczyszczeń w atmosferze.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube