foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sztuka nie dla Sztucznej Inteligencji?

Zdjęcie, które możecie zobaczyć powyżej zostało wygenerowane przez Sztuczną Inteligencję na stronie internetowej DALL-E. Z udostępnionego tam narzędzia korzysta milion osób, które chcą sprawdzić jak SI buduje obrazy opisane tylko przy pomocy słów. Niestety, tak wygenerowane obrazy nie mogą trafić na wernisaże, bo do kogo będą należeć prawa autorskie do dzieła?

Jako pierwsza decyzję o wstrzymaniu prezentacji obrazów tworzonych przez Sztuczną Inteligencję i nazywaniu tego sztuką, podjęła firma Getty Images. Wszystko przez możliwe spory o prawa autorskie. Według dyrektora generalnego firmy – Craiga Petersa – istnieją nierozwiązane problemy z prawami związane z technologią. Bez rozwiązania tego problemu klienci korzystający z algorytmów SI mogliby ponosić duże ryzyko zarówno pod kątem finansowym, jak i reputacyjnym.
Peters nie powiedział, czy Getty już napotkało problemy prawne z treściami generowanymi przez sztuczną inteligencję. Zauważył, że na platformie jest "bardzo ograniczona" ilość tego materiału. Firma współpracuje z Koalicją na rzecz Pochodzenia Treści i Autentyczności, aby stworzyć filtry dla materiałów wytwarzanych przez sztuczną inteligencję i prosi użytkowników o oznaczanie wszystkiego, co się prześlizgnie. Tymczasem rywale Getty Images, tacy jak Shutterstock już wyświetlają przynajmniej niektóre zdjęcia, generowane przez SI.
Dla wielu analityków decyzja Getty Images nie jest zaskoczeniem. Chociaż używanie dziś sztucznej inteligencji do tworzenia obrazu nie jest nielegalne, generatory często pobierają fragmenty obrazów, które mogą być chronione prawem autorskim. W efekcie Getty i jej klienci mogą spotkać się z konsekwencjami prawnymi za kradzież sztuki i czerpanie z niej zysków.
Nie wiadomo jako długo, Getty Images utrzyma swój zakaz oraz jak on sprawdzi się w praktyce. Nie zmienia to jednak faktu, że korzystanie przez SI z gotowych obrazów, z których pobierane są fragmenty, by ostatecznie skomponować jedno dzieło może prowadzić do kłopotów prawnych. Dopóki nie zostanie to rozwiązane, każdy obraz posiadający w sobie cząstkę innego może narazić jego twórcę na kłopoty. Z drugiej strony pojawia się problem z określeniem winnego – jest nim ten, który podał słowa kluczowe, ten który umieścił obrazy w bazie, czy ten który stworzył taki a nie inny algorytm? Na pewno obrazy stworzone przez Sztuczną Inteligencję wniosły nowy problem prawny w nasze życie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube