foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Już od dawna mówi się, że zaprojektowany przed laty Internet powoli staje się niewydolny. Jednym z pierwszych kroków była przebudowa adresacji - wprowadzono IPv6 i chociaż nie do końca się to rozwiązanie sprawdziło, to jednak funkcjonują już strony wykorzystujące protokół 128 bitowy. To jednak nie rozwiązuje innego problemu - przepustowości sieci, która powoli przestaje wystarczać.

W ubiegłym tygodniu w Londynie odbyło się spotkanie, podczas którego naukowcy dyskutowali o ograniczeniach fizycznych światłowodów, które stanowią szkielet sieci. Przedstawiciele Alcatel-Lucent ostrzegli, że według ich prognoz w ciągu 5 lat trafimy na barierę 100TB/s. Biorąc pod uwagę, że niedługo w sieci zaczną krążyć obrazy wideo o rozdzielczości 8K, jest czym się martwić. Jedynym rozwiązaniem, które się nasuwa jest dodanie więcej kabli... tylko czy to jest praktyczne?
Uczestnicy konferencji skupili się na omówieniu nowych, niekonwencjonalnych sposobów zwiększenia przepustowości. Jedno z nich przewiduje kompensację zniekształceń w światłowodzie. Przedstawiona przez Polinę Bayvel z University College w Londynie technika analizy zakłóceń oblicza jak mocno zostanie zniekształcone światło podczas transmisji, co pozwala "oczyścić" sygnał na drugim końcu. Z kolei David Richardson, z Uniwersytetu w Southampton w Wielkiej Brytanii, bada nowe włókna, które mając wiele rdzeni pozwolą na szybsza transmisję. Są one bardziej złożone i trudniejsze w produkcji niż włókna konwencjonalne, ponieważ rdzenie są bardzo małe i muszą zachować swój kształt na całej długości kabla - ale pozwalają przesłać większą ilość danych.
Zadanie nie jest proste, najważniejsze jednak, że już teraz naukowcy widzą problem i nad nim pracują. Dziś nie odczuwamy tego, że globalna sieć zapycha się terabajtami przesyłanych danych i obyśmy tego nie odczuli.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube