foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wiele osób myśli, że najlepszą formą zabezpieczenia przed włamaniem do systemu lub pomieszczeń o podwyższonym stopniu ochrony są czujniki biometryczne. Badanie odcisków palców, siatkówki oka, rysów twarzy itp. stosowane są w systemach dostępowych w dużych korporacjach, liniach lotniczych, a nawet w Białym Domu, który słynie z najlepszych zabezpieczeń. Problem w tym, że wszystkie te dane przechowywane są w systemach informatycznych, a te jak wiemy można złamać.

Dobry haker jest w stanie włamać się do systemu i podmienić tam odciski palców czy skan siatkówki oka, na taki, który mu dostać się do lepiej chronionych miejsc. Wymaga to oczywiście odpowiedniej wiedzy, umiejętności i czasu, ale jest to możliwe. Przynajmniej teoretycznie. Dlatego firma Synaptics opracowała w pełni samodzielny skaner - na razie linii papilarnych, ale w przyszłości pewnie również siatkówki oka, rysów twarzy itp.
Rozwiązanie zaproponowane przez wspomnianą firmę bazuje na architekturze System on Chip (SoC). Polega ona na tym, że każda funkcja, zarówno wejście i wyjście, realizowana jest na jednym mikroprocesorze umieszczonym wewnątrz tej samej jednostki. Żadna z przetwarzanych danych, nie jest wysyłana do komputera-hosta, który jest narażony na atak hakera.
Synaptics zachwala swój system jako łatwiejszy, szybszy a przede wszystkim bezpieczniejszy od "tradycyjnych" rozwiązań. Firma już prowadzi rozmowy z kluczowymi partnerami, ale kiedy pojawią się pierwsze egzemplarze ... Wiele osób jest też zainteresowanych możliwością wdrożenia takiego rozwiązania na smartfonach. Informacje przechowywane w telefonach ich właścicieli w wielu przypadkach mogłyby narazić ich na spore nieprzyjemności . Na pewno więc zależy im na jak najlepszym zabezpieczeniu. I być może Synaptics im to umożliwi.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube