foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

eSport to chyba najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina sportu w ciągu ostatnich kilku lat. i oczywiście jak to w sporcie bywa, idą za tym duże, naprawdę duże pieniądze. A skoro są duże pieniądze, to są też duże nadzieje na wygrane. I pojawiają się nadużycia... Zarządzający ligami esportowymi zastanawiają się nad wprowadzeniem przepisów umożliwiających badanie graczy pod kątem środków dopingujących, tak jak to jest w przypadku innych dyscyplin sportowych.

Badania antydopingowe są normalnym działaniem w takich dyscyplinach jak boks, tenis, golf. ma to oczywiście sens, bo graczy na środkach zwiększających wydajność mają nieuczciwą przewagę na tymi, którzy takich używek nie biorą. I oczywiście nie jest to zgodne z duchem rywalizacji sportowej - fair play.
Biorąc pod uwagę wysiłek jaki wkładają gracze, którzy konkurują w grach wideo w wielkich ligach, jest tylko kwestią czasu kiedy sędziowie zaczną egzekwować konieczność poddania się badaniom antydopingowym. Oczywiście nie chodzi tu o leki zwiększające siłę czy wydolność płuc. Chodzi raczej o Adderall, środek farmaceutyczny stosowany jako lek pomocniczy w leczeniu nadpobudliwości psychoruchowej i zaburzeń uwagi (ADHD). Jest on również zażywany nielegalnie (w celach nieleczniczych) przez sportowców jako środek dopingujący.
Poniekąd jest to pokłosie wywiadu, który udzielił Kory "Semphis" Friesen, profesjonalny gracz Counter-Strike, w którym ujawnił, że on i jego zespół brali Adderall podczas ostatniego turnieju w Polsce. To właśnie organizator zawodów Electronic Sports League ogłosił, że rozpocznie testowanie zawodników na obecność nielegalnych substancji w organizmie. Chociaż nie poinformował jeszcze, jak zamierza to robić.
Szkoda, że również do tego sportu docierają złe nawyki z innych dyscyplin.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube