foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Popularność dronów powoduje, że stają się one poważnym zagrożeniem dla ruchu lotniczego. Pojawiły się już co prawda przepisy regulujące możliwość latania dronami w pobliżu lotnisk, jednak egzekwowanie tego może być dość trudne. Zwłaszcza wobec terrorystów, którzy celowo będą chcieli przy pomocy drona spowodować wypadek. Dlatego też opracowywane są różne środki bezpieczeństwa, a jednym z nich jest działo laserowe Boeinga.

Laser został już oficjalnie przetestowany w parku przemysłowym na terenie Nowego Meksyku. Nie jest on jednak tak widowiskowy jak np. blastery w Gwiezdnych wojnach. Urządzenie wpływa na drony w dwojaki sposób. Albo wypala w powłoce dziurę i w ten sposób zakłóca jego lot, albo - co jest bardziej preferowane - rozgrzewa obudowę doprowadzając do jej zapłonu. W czasie testów laser zapalił drona w ciągu 2 sekund.
Urządzenie jest przenośne, można więc szybko się z nim przemieszczać. Spakowany w cztery pudełka wielkości walizek, może być w ciągu kilku minut rozstawiony i uruchomiony. Nie wszystkie informacje zostały jednak opublikowane. Nie podano np. zasięgu lasera, możemy się jednak spodziewać, że jest on spory.
Producent przewiduje, że laser będzie gotowy do wprowadzenia na rynek w ciągu dwóch lat. W tym czasie na pewno zostanie jeszcze usprawniony.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube