foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

RoboHon - duże zdjęcie

Smartfony towarzyszą nam w codziennym życiu wszędzie. Kalendarz, budzik, poczta, Internet, elektroniczny portfel... funkcjonalności jest sporo. Tak się przyzwyczajamy do tego podręcznego gadżetu, że gdy nam zniknie z oczu i nie możemy go znaleźć, czujemy się jak bez ręki. Dlatego pomysł chodzącego smartfona to coś co na pewno spodoba się wielu użytkownikom.

Sharp to firma, która znana mi była przede wszystkim jako producent telewizorów. Tymczasem w ubiegłym tygodniu koncern zaprezentował trzy nowe smartfony, a wśród nich RoboHon-a. I to ten model przede wszystkim przyciągnął uwagę, bo jak na dzisiejsze standardy jest to model nietypowy.
Swoim wyglądem przypomina humanoidalnego robota, który co prawda może być nieporęczny w korzystaniu jako telefon, na pewno jednak będzie się wyróżniał na tle innych smartfonów. Urządzenie zaprojektował profesor Tomotaka Takahaski, który jest znany z projektów wieli robotów.
Tymczasem główny bohater - RoboHon - ma mały, 2-calowy wyświetlacz (320x240) na plecach, a kamerę i projektor z przodu. Ten ostatni będzie mógł wyświetlać mapy, zdjęcia, filmy inne materiały. Robota wyposażono w głos, dzięki czemu będzie mógł informować swojego posiadacza o przychodzących wiadomościach, połączeniach itp. Ma mieć również mechanizm pozwalający na dyktowanie wiadomości tekstowych. Podczas używania można go przestawić w tryb "telefon" i przenosić jak normalny smartfon. RoboHon jak na smartfon jest całkie spory. Waży 390g i ma wysokość 19.5 cm. Niestety, nie wyposażono go w WiFi, nie ma też LTE.

robohon

Pomysł ciekawy i na pewno znajdzie wielu amatorów. Niestety, Sharp na razie przewiduje sprzedaż RoboHon-a tylko w Japonii. Pierwsze egzemplarze mają trafić do sklepów w pierwszym kwartale 2016 roku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube