ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czy dron może lądować na samochodzie?

Dron - duże zdjęcie

Drony, drony, drony... Chyba nigdy nie zejdę z tego tematu. Z drugiej strony rynek cywilnych pojazdów bezzałogowych rozwija się bardzo dynamicznie, z każdym dniem przynosząc nowe rozwiązania, nowe możliwości i nowe problemy. Wróćmy jednak do tematu - czy dron może wylądować na samochodzie? Na stojącym - oczywiście, to łatwizna. A na poruszającym się?

Każdy, kto ogląda filmy od razu na pewno odpowie - skoro mogą lądować samoloty, to czemu nie drony? Pamiętajcie jednak, że inaczej wygląda lądowanie samolotem, gdy jest się w samolocie, a inaczej gdy steruje się dronem stojąc (lub jadąc) z boku. Niemniej, wylądować się da, co wykazało Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki. Podczas pokazu techniki lądowania dron poruszał się z prędkością ok. 75 km/h. A teraz najciekawsze. Dron zrobił to automatycznie, bez pomocy operatora. Było to możliwe dzięki specjalnemu programowi, który przy pomocy systemu wizyjnego wyszukał odpowiednie markery naniesione na platformie o wymiarach ok. 4 x 5 metrów zamontowanej na dachu samochodu. Według agencji, jej oprogramowanie pozwala na wylądowanie z dokładnością do ok. 50 cm.
Lądowanie na poruszającym się pojeździe to kolejne rozszerzenie możliwości dronów, które mogą np. dostarczać w ten sposób ładunek w postaci leków lub innych przedmiotów ratujących życie, lub też zabierać paczki - bez straty czasu na zatrzymywanie pojazdu.
Jak wygląda takie lądowanie drona, możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube