ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

22 miliardy zysku z Androida

Dolary- duże zdjęcie

Od chwili wprowadzenia Androida na rynek, system zarobił dla Google 22 miliardy dolarów. Robi wrażenie prawda?

Informację o zysku, jaki firmie przyniósł system operacyjny, ujawnił prawnik Oracle podczas rozprawy sądowej. Powołał się na analizę agencji Bloomberg, mobilna platforma Google wygenerowała przychód 31 miliardów dolarów, przynosząc zysk 22 miliardów od chwili wprowadzenia jej na rynek. Większość pieniędzy firma zarobiła na reklamach wyświetlanych na telefonach oraz z dochodów ze sklepu Google Play.
Google ostro zareagowało na ujawnienie tej informacji zwracając się do sądu o utajnienie tej części procesu, argumentując to tym, że ujawniono informacje poufne, które były opatrzone klauzulą "tylko do wiadomości prawnika".
"To niepubliczne dane finansowe, które są bardzo wrażliwe, a ich publiczne ujawnienie mogłoby mieć istotny negatywny wpływ na działalność firmy Google" tak prawnicy argumentują przed sądem swój wniosek.
Obie firmy, Oracle i Google sądzą się od 2010 roku, o prawa do mechanizmów wykorzystanych w Androidzie, a dokładniej o oprogramowanie Java, które zostało wykorzystane przy budowie tego systemu. Według Oracle, Google naruszyło patenty należące do nich patenty, chociaż ze zgłoszonych 7 naruszeń, sąd dopuścił do rozprawy tylko 2. Co nie oznacza, że Oracle wygrało sprawę, bo jak widać toczy się ona już kilka lat i nie wiadomo kiedy się zakończy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube