Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zarejestrowano wybuch supernowej

Supernowa

Po raz pierwszy Amerykańskiej Agencji Kosmicznej udało się zarejestrować wybuch supernowej. O zjawisku zachodzącym w Kosmosie wiedziano już od dawna, dopiero teraz jednak naukowcom udało się zobaczyć jako ono wygląda w rzeczywistości.

Supernowa to termin określający kilka rodzajów kosmicznych eksplozji, które powodują powstanie na niebie niezwykle jasnego obiektu, który już po kilku tygodniach bądź miesiącach staje się niemal niewidoczny. Wybuch wywołuje falę uderzeniową rozchodzącą się w przestrzeni, formując mgławicę – pozostałość po supernowej. Eksplozje supernowych są głównym mechanizmem rozprzestrzeniania w kosmosie wszystkich pierwiastków cięższych niż tlen oraz praktycznie jedynym źródłem pierwiastków cięższych od żelaza (powstałych w sposób naturalny).
Wybuch udało się zarejestrować przy pomocy teleskopu Keplera, który orbituje nad Ziemią od 7 marca 2009 roku. Teleskop obserwuje światło 500 galaktyk rejestrując ich obraz co 30 minut od 3 lat. Biorąc pod uwagę, że wybuch trwał 20 minut, to naprawdę można mówić o dużym szczęściu. Sprawcą wybuchu był czerwony nadolbrzym oznaczony symbolem KSN 2011d znajdujący się w odległości 1.2 miliarda lat świetlnych od Ziemi.
Zebrane dane pomogą potwierdzić naukowcom opracowane do tej pory modele zachowania się supernowych typu II (gwiazda o wielkości 8-50 razy większa od Słońca). Przy okazji odkryto niespodziankę - nie dostrzeżono fali uderzeniowej w supernowej KSN 2011a, co sugeruje, że istnieje różnorodność w wybuchach takich gwiazd. Pojawiła się oczywiście teoria, że obłok gazu zasłonił wybuch, ale wymaga ona zweryfikowania.
Jedno jest pewne - zarejestrowany wybuch da naukowcom do myślenia.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube