ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy odkryli rzadki układ 3 gwiazd z planetą podobną do Jowisza

Układ gwiezdny

Większości z nas wydaje się, że takie układy słoneczne jak nasz, to standard. Jedna gwiazda i kilka orbitujących wokół niej planet. I faktycznie tak jest. Kiedy więc uda się odkryć coś, co zaburza ten standard, warto o nim powiedzieć.

Nowy układ znaleziono dzięki the Kilodegree Extremely Little Telescope. Przy pomocy tego teleskopu wykonano zdjęcie, na którym astronomowie zaobserwowali układ trzech gwiazd. Wokół jednej krąży gazowy gigant bardzo podobny do naszego Jowisza. Okres jego obrotu wokół gwiazdy wynosi 3 dni, podczas gdy dwie pozostałe gwiazdy okrążają się wzajemnie co 30 lat, a tę położoną w centrum co 4 tysiące lat.
Planeta oznaczona symbolem Kelt-4AB nie jest niczym nowym, ale dane o jego trajektorii, oraz orbitach pozostałych gwiazd są niezwykle ważne. Pozwalają one rzucić światło nie tylko na powstawanie planet, ale i ich ruch oraz ewolucję. Może się np. okazać, że to oddziaływanie dwóch peryferyjnych gwiazd popchnęło Kelt-4AB w stronę centralnej gwiazdy. W każdym razie, badania tego układu pozwolą astronomom zidentyfikować gwiezdne wzory systemowe. O ile takie istnieją.

kelt 4 notre dame

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube