ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chin Jia Jia robot, który wygląda jak człowiek i mówi jak człowiek

Robot Jia Jia

Aż trudno uwierzyć, że pokazany na zdjęciu (i filmie) humanoidalny robot to mechaniczny konstrukt a nie człowiek. Nie dość, że mówi jak człowiek, to jeszcze mówiąc porusza twarzą.

Robota nazwanego Jia Jia zaprezentowali naukowcy z Chińskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii. Prace nad nim trwały 3 lata. W trakcie tych 3 miesięcy projektanci upewniali się, że ruchy ust, gałek ocznych i innych elementów twarzy były jak najbardziej naturalne. Teraz projektanci pracują nad tym, by robot mógł śmiać się i płakać. Ma to być dostępne w drugiej generacji tego robota. Szef zespołu konstruktorów - Chen Xiaoping powiedział, że docelowo robot ma być też wyposażony w system rozpoznawania twarzy i samouczącą się sieć neuronową.
Niemniej już dziś Jia Jia potrafi wiele, co widać na poniższym filmie. Przed zespołem konstrukcyjnym jest jeszcze wiele do zrobienia, ale już teraz to co widać robi wrażenie. Niestety, chińczycy nie planują masowej produkcji tego robota. Przynajmniej na razie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube