Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ultracienki ekran LED na rękę

Wyświetlacz na skórze

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio pokazali ultracienki wyświetlacz LED, który bez problemów można nosić na skórze. Wykorzystane w nim polimery i fotodetektory organiczne są tak cienkie, że mogą praktycznie stapiać się z ciałem.

Grubość zaprezentowanego przez naukowców wyświetlacza wynosi 3 mikrometry. Gdyby nie to, że nośnikiem na którym umieszczono diody jest cienka folia, wyglądałby jak tatuaż. Wykorzystana przez japońskich naukowców technologia jest bardziej wydajna niż inne pokazane do tej pory podobne projekty. Bez problemów można podłączyć kilka takich ekranów jednocześnie i to na kilka dni. Najważniejsze jednak jest to, że nie ulegają one uszkodzeniu podczas wyginania dłoni.
Zaprezentowany przez naukowców prototyp jest jeszcze "surowy" i wymaga dopracowania. Jego jedyną funkcją jest na razie mierzenie poziomu tlenu we krwi, ale docelowo jego funkcjonalność będzie znacznie większa. Marzy się im dzień, gdy biegacze będą mieli na rękach parametry swojego organizmu i jednocześnie plan treningu, a pracownicy w fabrykach będą mogli wyświetlać sobie na ręku schematy i zlecenia produkcyjne.
Czy to oznacza, że smartwatche odejdą w zapomnienie? Moim zdaniem nie, zwłaszcza że dynamicznie rozwija się technologia rozszerzonej rzeczywistości, która ma trochę większe możliwości niż mały ekran na ręku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube