Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Unia Europejska zainwestuje miliard euro w technologię kwantową

Komputer kwantowy

Od dłuższego czasu Unia Europejska boryka się z problemami: kryzys ekonomiczny, polityczny, uchodźcy... Brytyjczycy co chwilę grożą wystąpieniem z UE, a jednak nie przeszkadza to w długofalowym planowaniu różnych prac, w tym w rozwijaniu nauki. Komisja Europejska chce przeznaczyć na badania technologii kwantowej ponad miliard euro.

Komisja nie chce czekać na naukowców, którzy zgłębiając tajemnice nauki zapominają o jej praktycznym wykorzystaniu. Dlatego chce dotować badania i przyspieszyć znalezienie praktycznego zastosowania stworzonej przez naukowców technologii. Komisja oczekuje, że projekt usprawni m.in. komunikację telefoniczną na tyle, że złamanie zabezpieczeń smartfonów stanie się po prostu nie możliwe. Komputery kwantowe i zabezpieczenia jakie oferują, to długoterminnwy cel, jaki przed sobą postawiła Komisja Europejska.
Jak nie trudno się domyślić, na efekty trzeba będzie poczekać. Komisja przewiduje rozłożenie dotacji na najbliższe 2 lata, tyle czasu ma trwać powołany do życia projekt: quantum technologies flagship. Zanim jego efekty zostaną przekute na konkretne rozwiązania, miną kolejne miesiące. Jednak sam fakt, że Komisja Europejska chce zainwestować taką dużą kwotę w badania które mają pokazać praktyczne zastosowanie technologii kwantowej, świadczy o tym, że informatyka kwantowa ma się dobrze i potrzebuje impulsu, który pozwoli jej wyrwać się z laboratorium.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube