Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Indie wprowadzają przepis - Każdy smartfon musi być wyposażony w przycisk napadowy

Indie wprowadzają przepis dot. bezpiecznych smartfonów

Indie to kraj, w którym statystyki przestępczości, zwłaszcza napadów na kobiety, biją rekordy. A ich wykrywalność jest na bardzo niskim poziomie. Dlatego od 2017 roku wszystkie sprzedawane w tym kraju smartfony będą musiały być wyposażone w przycisk napadowy, który umożliwi natychmiastowe poinformowanie służb ratunkowych.

Rok później, wszystkie telefony przenośne będą musiały być wyposażone w GPS, tak by stojące na straży porządku służby mogły błyskawicznie zlokalizować ofiarę przestępstwa. Według indyjskiego Economic Times, długie naciśnięcie przycisku lub przycisków 5 lub 9 spowoduje wysłanie odpowiedniego komunikatu bezpośrednio do policji. Ponadto producenci smartfonów będą musieli zapewnić przycisk alarmowy na ekranie lub zaimplementować tę funkcję w innym łatwo dostępnym miejscu, np. poprzez trzykrotne naciśniecie przycisku usypiania/budzenia telefonu.
Wprowadzony przepis nie dotyczy tylko producentów indyjskich. Również takie firmy jak Apple czy Samsung, chcąc sprzedawać swoje produkty będą musiały się dostosować do nowych przepisów. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza sytuacja, gdy lokalne przepisy wymuszają na producentach zmianę swoich telefonów. Przykładowo Rosja nałożyła wysoką, 25% opłatę importową na wszystkie smartfony, które nie wspierają systemu nawigacyjnego GLONASS.
Indyjski rząd tłumaczy wprowadzenie nowego przepisu troską o bezpieczeństwo kobiet. W kraju tym, liczba zgłoszonych przestępstw na tle seksualnym, w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła o prawie 13.000. A są to tylko przypadki udokumentowane, nikt nie wie ile brutalnych napaści na kobiety nie zostało zgłoszonych. Jedna ze statystyk podaje, że co 15 minut w Indiach dochodzi do napaści seksualnej na kobietę. Rząd indyjski chce to zmienić, w czym pomagają mu już różne firmy, jak np. Wisewear, która rozwija technologię "bezpiecznej biżuterii", która będzie informować służby ratunkowe w przypadku napadu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube