ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Saab buduje roboty zwalczające podwodnych terrorystów

Podwodny robot saperski

Wiele rządów kładzie duży nacisk na ochronę przed terrorystami. Jednak główny nacisk, przynajmniej do tej pory, szedł na zabezpieczenia na lądzie i w powietrzu. Od wielu już lat policja i inne służby antyterrorystyczne korzystają z robotów, które rozbrajają pułapki. Tymczasem terroryści mogą również zaatakować pod wodą detonując ładunek w jakimś newralgicznym punkcie.

Jedną z firm, która chce coś zaproponować (głównie amerykanom, bo to oni kładą największy nacisk na ochronę przed terrorystami) jest Saab. Inżynierowie zatrudnieni przez ten koncern zaprojektowali zdalnie sterowanego robota - The Sea Wasp, który może rozbrajać pułapki pod powierzchnią wody. Robot wykorzystuje sonar oraz ramię manipulatora do znalezienia i rozbrojenia ładunku. Jego zaletą jest zwrotność, która pozwala podejść do ładunku z każdej strony, nawet jeśli jest on przymocowany do kadłuba statku. Prototyp robota został już zaprezentowany FBI, US Navy oraz służbom ochrony Północnej Karoliny, które zadecydowały o przeprowadzeniu testów w ciągu najbliższych 10-12 miesięcy.
Czy to oznacza, że będziemy bezpieczniejsi? Niekoniecznie. Na pewno jednak bezpieczniejsi będą nurkowie, którzy dziś wyznaczani są do rozbrajania takich pułapek. A wiemy, że są takie podkładane.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube