Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Miliony haseł LinkedIn skradzione w 2012 roku oferowane za 2.300 dolarów

LinkedIn

Ostatnio słyszałem, że LinkedIn zaczyna nabierać nowego znaczenia. Biznesowa sieć kontaktów przeżywa ostatnio renesans, zdobywając coraz większą popularność. Sam to zauważyłem patrząc na liczbę osób, która w ostatnim czasie chce przyłączyć się do mojego kręgu znajomych. Ciekawe czy są wśród nich osoby, które założyły konto przed 2012 rokiem.

Pewnie mało kto pamięta, że tamten rok był dla LinkedIn-a dość trudny ze względu na włamanie, w wyniku którego skradziono olbrzymią liczbę loginów i haseł użytkowników tej platformy. 117 milionów robi wrażenie, prawda? Do tej pory jednak o kradzieży, a dokładniej o właścicielach kont było cicho. Dopiero teraz, po czterech latach, haker (lub jego znajomy) postanowił spieniężyć swój łup. Za prawie 120 milionów danych dostępowych do kont żąda 5 Bitcoinów czyli ok 2.300 dolarów. Co ciekawe, po odkryciu ataku opublikowano informację, że "wyciekło" tylko 6.5 miliona danych dostępowych. Jednak wystawiona na sprzedaż baza zawiera 167 milionów rekordów, przy czym "tylko" 117 milionów zawiera zarówno login jak i hasło.
Po włamaniu LinkedIn rozpoczął akcję wymiany haseł informując użytkownika odpowiednim komunikatem, ale ile osób zastosowało się do tego i zmieniło dane dostępowe, nikt nie wie. Wiadomo natomiast, że w ostatnich dniach konta te zostały wystawione na sprzedaż i każdy kto spełni warunki sprzedającego, może je mieć. Czy do czegoś się przydadzą? Zastanówcie się, jakie dane Wy przechowujecie na swoich kontach oraz jak często stosujecie to samo hasło do kont na różnych portalach.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube