foto1
Kolejna recenzja - Acer B248Y
foto1
Kolejna recenzja - Acer B248Y
foto1
Kolejna recenzja - Acer B248Y
foto1
Kolejna recenzja - Acer B248Y
foto1
Kolejna recenzja - Acer B248Y
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Hydrocar - samochód z silnikiem elektryczno-wodorowym

O tym, że z Polakami warto się liczyć, przekonali się nie tylko piłkarze podczas EURO 2016. Od lat zajmując czołowe miejsca w różnych konkursach udowadniamy, że "polska myśl techniczna" to coś, z czym należy się liczyć. Ostatnio potwierdzili to pracownicy uczelni WAT, AGH oraz firmy Riot Technologies.

Zespół 23 osób z Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Górniczo-Hutniczej i Riot Technologies przygotował prototyp samochodu napędzanego wodorem - Hydrocar Premier. Samochód został zaprezentowany podczas Targów Moto Show w Krakowie i szybko stał się centrum zainteresowania uczestników imprezy.
Hydrocar ma 270 KM mocy, napęd na cztery koła i ciekawą sportową sylwetkę. Do konstrukcji wykorzystano ultralekkie materiały kompozytowe, które dały się łatwo uformować w opływową, i jednocześnie nowoczesną karoserię. Nie podano technicznych możliwości (czyli osiągów) samochodu, jednak jego twórcy informują, że samochód jest "niezwykle szybki" Wiadomo, że na jednym tankowaniu można przejechać ok. 600-800 km. co w porównaniu do osiągów pojazdów elektrycznych czyni Hydrocara naprawdę interesującym modelem.
Jak na nowoczesny pojazd przystało, samochodem można sterować przy pomocy smartfona. Co ciekawe. Każde koło sterowane jest osobnym silnikiem elektrycznym. Jednak największym novum jest wykorzystany w pojeździe napęd. Jest to silnik elektryczno-wodorowy, który jest zasilany z dwóch różnych akumulatorach orz specjalnie zaprojektowanym magazynie wodoru. To właśnie wodór przetwarzany na energię elektryczną zapewnia siłę napędową poruszającą Hydrocar.
Prototyp pojazdu wykonano w ciągu 6 miesięcy. Pozostaje tylko pogratulować i życzyć powodzenia przy podpisywaniu kontraktów na produkcję.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube