foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Delfin

Od dawna wiadomo, że delfiny są jednymi z najinteligentniejszych ssaków. Nikt jednak nie przypuszczał, że potrafią one komunikować się ze sobą pełnymi zdaniami. A do takich wniosków doszli badający te ssaki naukowcy.

Taką tezę postawili badacze pracujący w rezerwacie przyrody Karadag w  Feodosii na Ukrainie. Według nich delfiny mogą komunikować się ze sobą używając nawet pięć słów w jednej wypowiedzi. Już dawno odkryto, że przy pomocy swojego "klekotania" i gwizdania są w stanie ostrzegać się wzajemnie o niebezpieczeństwie. Naukowcom udało się nagrać parę czarnomorskich delfinów butlonosych - Yasha i Yana - które prowadziły ze sobą coś co można by uznać za dialog. Można to było zrobić dzięki nowym wysokiej jakości mikrofonom podwodnym, które pozwoliły na rozpoznanie różnych dźwięków wydających przez delfiny. Co ciekawe, każdy z delfinów czekał aż drugi skończy swoją wypowiedź.

Teraz pozostało tylko odkryć o czym delfiny rozmawiają. Do tej pory potrafiliśmy je nauczyć rozpoznawania naszych znaków, gestów i słów. Teraz nadszedł czas, byśmy to my poznali ich język. Tylko czy one będą miały tyle cierpliwości, by nas go nauczyć? Gdyby udało się przełamać barierę i poznać ich język, droga do komunikacji z innymi gatunkami (np. małpami) stałaby otworem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube