Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot

Od wielu już lat naukowcy starają się stworzyć sztuczne mięśnie, w które można by wyposażyć roboty lub protezy dla ludzi. Niestety, dotychczasowej projekty były albo zbyt drogie albo zbyt delikatne by można było je stosować poza laboratorium. W końcu jednak jest światełko w tunelu.

Naukowcy z MIT zbudowali sztuczne mięśnie opierając się na włóknach z nylonu. Tajemnica ich rozwiązania tkwi w sposobie ich kształtowania i ogrzewania. Nylon, ma tę właściwość, że podgrzewany zachowuje swoją długość, ale zmniejsza średnicę. Dzięki temu linki z tego materiału są dobrze się sprawdzają podczas ruchu liniowego, np. przy podnoszeniu ciężarów w górę. Co prawda złożone mechanizmy, wymagające ruchów zginających nie są już tak proste do realizacji, ale i to da się zrobić. Zespół MIT zauważył, że ogrzewając tylko jedną stronę włókna można doprowadzić do zgięcia całej nici - bo ta część kurczy się szybciej niż druga, nie ogrzewana. Źródłem ciepła może być opornik, reakcja chemiczna lub laser. A ponieważ nylon może "przeżyć" 100.000 takich cykli, a na dodatek może być zginany w ten sposób nawet 17 razy na sekundę, jest to doskonały materiał na sztuczne mięśnie.
Opracowane rozwiązanie może być zastosowane w różnych rozwiązaniach przemysłowych i handlowych. Mogą być np. zastosowane w ubraniach, które będą się dostosowywać do naszego ciała, mogą być wykorzystane w samochodach i samolotach. Wyobraźcie sobie pojazd, który zmienia swój kształt pod wpływem ciepła, by zminimalizować opór 9albo by uciec przed policją). I oczywiście mogą być zastosowane w biomimetycznych mięśniach robotów.
Niestety, nie wiadomo kiedy to rozwiązanie wyjdzie poza laboratorium MIT.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube