ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Przyszłość Układu Słonecznego po analizie Pożeracza planet

Słoneczny Pożeracz Planet

Wykorzystanie Gwiazdy Śmierci, o które przypomniał nam Rogue One to tylko jeden ze sposobów na zniszczenie planety. Nie licząc działalności erupcyjnej i istot zamieszkujących glob, są jeszcze meteoryty i tzw. Pożeracze planet, czyli nic innego jak słońce / gwiazda w pewnej fazie rozwoju.

Przekonali się o tym naukowcy, którzy odkryli gwiazdę oddaloną od nas o ok. 300 lat świetlnych. Jest ona bardzo podobna do naszego Słońca, dlatego astronomowie spodziewają się, że to co spotkało układ tamtej gwiazdy czeka i nas. Gwiazda oznaczona symbolem HIP68468 ujawniła w swoim wnętrzu lit, którego jest cztery razy więcej niż można by oczekiwać od takiej gwiazdy. Jej wiek oceniono na 6 miliardów lat, a ponieważ lit jest spalany przez gwiazdy powinno być go zdecydowanie mniej. Naukowcy wysnuli więc wniosek, że skoro litu jest więcej, jak również metali żaroodporne, spotykanych w skalistych planetach, że słońce wchłonęło w siebie najbliższą planetę, niejako pożerając ją.
Debra Fischer, profesor z Uniwersytetu Yale, określiła odkrycie w taki sposób: "To tak jakbyśmy widzieli kota, siedzi obok klatki ptaków. Jeśli żółte piórka znikają w pysku kota, to założę się, że kot połknął kanarka." Zespół naukowców widział wystarczająco dużo litu, by uznać, że "głodne słońce" zjadło już sześć planet. A ma jeszcze kilka w swoim zasięgu, w tym jedną wielkości Neptuna i jedną wielkości Ziemi.
Ponieważ gwiazda jest bardzo podobna do naszej, odkrycie to pokazuje, jak systemy solarne podobne do naszego mogą ulegać zmianom. Zanim jednak zaczniecie panikować i budować schrony (które i tak Wam nie pomogą) przypomnę, że wisząca nad nami kula ognia nie wciągnie Ziemi ot, tak z dnia na dzień. Potrzeba do tego miliardów lat, zmian w polu grawitacyjnym, no i po drodze są jeszcze Merkury i Wenus.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube