IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bezprzewodowa komunikacja pod wodą

Komunikacja pod wodą

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że wszędzie otaczają nas fale radiowe. Sygnał radiowy, GPS, telefonia komórkowa, telefony satelitarne... przy pomocy odpowiednich narzędzi możemy się skontaktować z każdym z kim chcemy. Bezprzewodowa komunikacja jest jednak możliwa tam, gdzie sygnał może bez problemów się rozprzestrzeniać. Zdecydowanie gorsza komunikacja jest tam, gdzie środowisko jest gęstsze, np. w wodzie. Ale i tam być może niedługo będziemy mogli bez przeszkód rozmawiać.

Wszystko dzięki agencji DARPA, która pracuje nad systemem komunikacji radiowej podwodnej. Rozwiązanie opracowane przez inżynierów agencji opiera się na przenośnym zestawie nadajników ultra-niskiej częstotliwości (1Hz - 3 kHz) oraz bardzo niskiej częstotliwości (3kHz - 30 kHz), które generują fale przenikające takie materiały jak woda czy kamień. Dzięki temu płetwonurkowie będą mogli wysyłać do siebie widomości tekstowe, co np. pozwoli na lepszą koordynację prac poszukiwawczych i ratowniczych.
Transmisje oparte na wspomnianych pasmach nie są czymś nowym. Wojsko od lat już wykorzystuje te częstotliwości m.in do komunikacji z okrętami podwodnymi. Wyzwaniem natomiast jest spakowanie niezbędnej energii elektromagnetycznej w niewielkiej przestrzeni, bo o ile w okręcie podwodnym można umieścić sporych rozmiarów nadajnik, o tyle płetwonurek takiego komfortu już nie ma. Pracujący nad rozwiązaniem zespół nazwany AMEBA liczy na przełom i opracowanie na tyle małej konstrukcji, by udało się to wszystko zapakować na plecy nurka.
DARPA już prowadzi rozmowy z sześcioma firmami, które chcą podjąć się zadania opracowania takiego rozwiązania. Co prawda naukowcy podchodzą dość sceptycznie do tego pomysłu, ponieważ ostatnie badania pokazują, że nie ma zbyt wiele miejsca na nowe "wynalazki" na polu magnetyzmu, ale.. kto to tak naprawdę wie?

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube