ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Samsung zaprezentował zakrzywiony monitor dla graczy

Monitor kwantowy Samsunga

Jak co roku, targi CES będą pełne niespodzianek. Niektórzy producenci już teraz ujawniają to co będą chcieli podczas tej imprezy zaprezentować. Należy do nich Samsung, który przygotował dla graczy specjalny, wygięty monitor.

CH711 to monitor, który został zbudowany z myślą o graczach. I to nie tylko tych Windowsowych, ale i korzystających z systemów Apple. Przygotowano dwa rozmiary wyświetlaczy: 27" i 31.5", które zaoferują rozdzielczość 2560x1440 pikseli. Jak już wspomniałem ekran jest zakrzywiony, promień krzywizny to 1.800R. Pozostałe parametry są praktycznie takie same jak w innych "normalnych" monitorach. Jest więc 178-stopniowy kąt widzenia, jest też 125% pokrycia sRGB. Ciekawym rozwiązaniem jest poprowadzenie przewodów wewnątrz obudowy, dzięki czemu można obracać monitor do pozycji pionowej. Co prawda w takim przypadku krzywy wyświetlacz może utrudniać korzystanie z CH711, ale... może komuś to podpasuje?
Jednak tym co ma zachęcić do kupowania monitora nie jest ani krzywizna ani wysoka rozdzielczość, ani przewody poprowadzone wewnątrz obudowy. Ma to zrobić technologia kwantowa użyta do konstrukcji wyświetlacza. Jest ona podobna do technologii OLED stosowanej już z powodzeniem w wielu ekranach. Pierwsze monitory kwantowe zaprezentowane zostały podczas targów IFA 2016 we wrześniu. I oczywiście rozgorzałą zacięta dyskusja nad przewagą jednej technologii nad drugą. OLED jest stosowany w monitorach LG, a więc i faworyzowany przez tę firmę. Rozwiązanie kwantowe stosuje Samsung i jak nietrudno się domyślić eksperci tej firmy wskazują wyższość tego rozwiązania. Ponieważ kwanty są szybsze od diod, na których oparto matryce OLED gracze na pewno zdecydują się na takie właśnie monitory. Zwłaszcza, że krzywizna monitora jest lepsza "w odbiorze" od płaskiego ekranu. Można siąść bliżej niego i podobno kolory są bogatsze i bardziej żywe. Czy jest to prawda, trudno stwierdzić, bo OLED-y oferują 16 milionów barw. Kto jest w stanie je wszystkie odróżnić? Niemniej kwantowe monitory nie dają specyfikacji kolorystycznej, jak to ma miejsce w innych monitorach, w specyfikacji których możemy znaleźć informacje o panelach 8 lub 10 bitowych - informacjach ważnych dla grafików.
Na razie nie wiadomo w jakiej cenie CH711 będzie oferowany, na pewno jednak można będzie go podziwiać na CES 2017.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube