foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

System rozpoznawania twarzy pilnuje, by uczeń uważał na lekcji

Każdy z nas ma problem z koncentracją, a uczniowie siedzący na lekcjach największy. Według nauczycieli, tylko w pełni skoncentrowany uczeń jest w stanie wchłonąć przekazywaną mu wiedzę. Dlatego też, chińscy pedagodzy postanowili wykorzystać system rozpoznawania twarzy, by wyłapywać tych, którzy podczas lekcji bujają w obłokach.

Chiny cały czas uznawane są za kraj, w którym cywilna inwigilacja jest bardzo głęboka. Wprowadzenie systemów rozpoznawania twarzy dodatkowo pogłębiła te działania. Na lotniskach nikogo już nie dziwi skanowanie twarzy, od jakiegoś już czasu również policja skanuje podróżnych przy pomocy specjalnych okularów do rozpoznawania twarzy, a władze wykorzystują tą technologię do monitorowania mniejszości etnicznych. Teraz Orwellowska technologia ma nowy cel – dzieci. Według rządowej chińskiej strony internetowej Hangzhou.com, w jednej ze szkół pilotażowo zainstalowano system rozpoznawania twarzy, aby monitorować, jak uważnie uczniowie słuchają tego, co przekazuje im nauczyciel.
Trzy kamery zostały zainstalowane nad tablicą w Hangzhou 11 High School we wschodnich Chinach. System identyfikuje siedem różnych wyrazów twarzy - neutralny, szczęśliwy, smutny, rozczarowany, zły, przerażony i zaskoczony - w celu sprawdzenia, czy dzieci koncentrują się na swoich lekcjach. Jeśli system uzna, że uczeń nie koncentruje się na lekcji, za pośrednictwem komputera przekazuje nauczycielowi odpowiedni komunikat. Na razie rozwiązanie to zastosowano w jednej klasie, ale latem ma być rozszerzone na całą szkołę.
Informacja o zainstalowanym systemie podziałała mobilizująco na uczniów. Przyznają oni, że wcześniej w przypadku nudnych lekcji, mogli zdrzemnąć się w ławce lub przeglądać inne podręczniki. Teraz przez obserwujące ich kamery, nie ośmielają się tego robić.
Oczywiście instalacja takiego systemu w szkole w wielu miejscach spotkała się z krytyką. Jednak dyrektor szkoły wierzy, że wprowadzone rozwiązanie podniesie standardy edukacyjne. Jednym z zarzutów jest naruszanie prywatności uczniów, ale dyrekcja wskazuje, że kamery nie filmują zajęć w klasie, a jedynie ruchu uczniów.
No to w końcu ruchy uczniów czy wyraz twarzy?

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube