foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Tajne wiadomości światełek LED

Od chwili kiedy powstał język i zaczęto sobie przekazywać pierwsze wiadomości, człowiek zaczął kombinować, co zrobić, by przesłać wiadomość czytelną tylko dla jej adresata. W ciągu wielu tysiącleci ludzkiej historii powstały tysiące sposób szyfrowania. Ciągle jednak trafiały one do określonej osoby zdolnej odczytać szyfr. A co jeśli chcielibyśmy przekazać wiadomość grupie ludzi i do tego w miejscu publicznym? Rozwiązanie zaproponował haker Joe Grand.

Wspomniany specjalista od zabezpieczeń zbudował OpiticSpy, urządzenie które przekształca sygnał optyczny (widzialny lub w podczerwieni) w wiadomość. Urządzenie ma wielkość dużego znacznika – Joe próbował zmieścić się w zwykłym markerze, ale się nie udało. Stworzony przez niego szyfrator, odczytuje impulsy świetlne, przekształca w słowa i za pośrednictwem podłączonego przewodu USB przesyła je do komputera.
Pomysł wydaje się banalny i prosty to przechwycenia. Jest jednak mały haczyk – światło może pulsować z częstotliwością niedostrzegalną dla ludzi. Oznacza to, że cała ściana diod LED może wyświetlać np. reklamę, a jedna dioda, umieszczona pośród pozostałych, może być używana do przesyłania wiadomości. Takie wykorzystanie diod, może pozwolić przesyłać informacje od razu do dużej grupy odbiorców. Ma też jednak ograniczenia – pojedynczy LED zakres odczytu ograniczony jest do kilkunastu centymetrów. Można by wykorzystać laser, ale wiązka musiałaby uderzyć w receptor, aby ten zadziałał. A niestety wiązka lasera nie jest już tak dyskretna, jakbyśmy chcieli przy tajnych wiadomościach.
Niemniej, pomysł Granda jest ciekawy i na pewno znajdą się tacy, którzy postanowią go rozwinąć. Autor rozwiązania chce, by było ono dostępne dla wszystkich. Dlatego opublikował w sieci źródła OpticSpy, tak by inni mogli na własną rękę zbudować takie rozwiązanie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube