foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dostawcy Amazona uwierzytelniają się przez selfie

To może brzmieć dziwnie, ale Amazon prosi swoich kierowców dostarczających towary, by weryfikowali się poprzez system rozpoznawania twarzy. Dotyczy to tych dostawców, którzy realizując usługi w ramach programu Amazon Flex, dowożą zamówiony towar własnym pojazdem.

Wielu kierowców uruchamiając aplikację Amazon Flex zdziwiło się, gdy zostali „na dzień dobry” poproszeni o wykonanie zdjęcia. Oczywiście firma nie nakłania do robienia zdjęć w czasie jazdy. Firma poinformowała też kierowców, że może gromadzić ich dane biometryczne, po to by od czasu do czasu, mógł on potwierdzić swoją tożsamość. Ma to wyeliminować możliwość udostępniania przez kierowców swoich kont Flex innym osobom, które nie zostały przez Amazon upoważnione do dostaw towaru.
Dziś, kierowcy którzy chcą przystąpić do programu Flex muszą wykonać swoje zdjęcie. Jest ono przez Amazon prezentowane klientom, którzy w ten sposób mogą zidentyfikować dostawcę. Ma to swoje plusy, bo jest bezpieczniejsze dla klienta, wie kogo wpuszcza do domu, ale z drugiej strony jest też kontrowersyjne, bo ktoś korzysta z naszych danych wrażliwych, przesyłając je do różnych osób. Kto wie, co ze zdjęciem kierowcy zrobi klient Amazona?
Problem w tym, że wykorzystanie selfie kierowcy nie koniecznie zabezpieczy interes Amazona. Podobne rozwiązanie stosuje Uber, który w ubiegłym roku zetknął się z nieprzewidzianym problemem – transpłciowymi kierowcami. Ich oficjalne zdjęcia nie zawsze pasowały do ich wyglądu w danym momencie. Obie firmy będą musiały jednak sobie z tym poradzić, jeśli chcą wykorzystywać rozpoznawanie twarzy jako system weryfikacji.

W Polsce Amazon Flex jeszcze jest niedostępny, ale to przecież tylko kwestia czasu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube