foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pentagon ma laser, który identyfikuje ludzi za pomocą uderzeń serca

Identyfikacja biometryczna stała się częścią naszego codziennego życia. Na lotniskach spotykamy się z systemami rozpoznawania twarzy, mamy samochody, które można odblokować po prostu patrząc na nie, technologię, która wykrywa unikalny sposób chodzenia i oczywiście wszechobecny odcisk palca, używany do wszystkiego, od smartfonów po bilety na różnego rodzaju imprezy. Co jest następne w kolejce? Bicie serca.

Według MIT Technology Review, Pentagon opracował laser, który pozwala identyfikować ludzi badając ich bicie serca. Technologia nazwana Jetson, wykorzystuje wibrometrię laserową do identyfikacji ruchu na powierzchni skóry spowodowaną uderzeniem serca. I może to robić z odległości 200 metrów.
Okazuje się, że podpis serca każdego człowieka jest wyjątkowy. W przeciwieństwie do twarzy i odcisków palców, nie da się go podrobić. Do skopiowania odcisku palca wystarczy taśma klejąca, co wskazuje jak niedoskonałym zabezpieczeniem jest ta metoda. Rysy twarzy wymagają już większego zachodu, ale i tę barierę można pokonać. Ale z sercem… to już nie takie łatwe.
Jednak i to zabezpieczenie ma swoje ograniczenia. Jetson działa poprawnie poprzez zwykłe ubrania, takie jak koszula, ale już grubsze ubrania, takie jak np. płaszcz zimowy są już nie lada wyzwaniem. Zebranie niezbędnych informacji zajmuje około 30 sekund i.. działa tylko wtedy, gdy obiekt siedzi lub stoi w miejscu. I oczywiście aby system działał poprawnie musi mieć bazę danych kardiologicznych, do której mógłby sięgać po wzorce. Niemniej badania pokazały, że w odpowiednich warunkach, system ma ponad 95-procentową dokładność.
Specjaliści uważają, że technologia ta może okazać się ogromnym dobrodziejstwem dla organizacji wojskowych i ochroniarskich. Pentagon zlecił opracowanie takiego sytemu już kilka lat temu, dopiero teraz jednak zaprezentowano wyniki. Może się okazać, że rozpoznawanie twarzy stanie się przestarzałe.
Warto zwrócić uwagę, że Jetson może mieć również inne zastosowania. Lekarze mogą sprawdzać bicie serca bez konieczności dotykania pacjenta, a szpitale mogą bezprzewodowo monitorować stan pacjenta.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube