foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google pod lupą UE

W ostatnim czasie, zwłaszcza po wejściu dyrektywy RODO, wszystkie duże firmy gromadzące dane zostały wzięte pod lupę pod kątem praktyk antymonopolowych. Nie ominęło to oczywiście największego „zbieracza” danych publikowanych w Internecie przez jego użytkowników. Ale jak to zwykle bywa, urzędy europejskie nie są gotowe do przeanalizowania praktyk Google.

Komisja Europejska, w oświadczeniu przesłanym Reuterowi pisze, że prowadzi „wstępne dochodzenie” w sprawie gromadzenia danych przez Google. W dokumencie nie ujawniono szczegółów, jest tam jednak wspomniane, że skupiono się na wyszukiwaniu lokalnym, reklamach (w tym reklamach ukierunkowanych), usługach logowania i przeglądarkach internetowych. To tak naprawdę obejmuje rdzeń biznesu Google.
Badanie Komisji Europejskiej nie gwarantuje, że UE wniesie sprawę antymonopolową. Biorąc jednak pod uwagę, że Google zostało już „ukarane” przez urzędników karami (blisko 8.8 miliarda dolarów) za restrykcyjne umowy reklamowe, antykonkurencyjne zasady Androida i itp. jest duża szansa, że urzędnicy dopatrzą się kolejnych „dziur w systemie”. Ale też chyba nikt się nie zdziwi, jeśli Komisja znajdzie nieprawidłowości w sposobie gromadzenia danych przez Google. Zwłaszcza, że niektóre kraje już ukarały Google za zgłoszone naruszenia RODO.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube