foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rosyjski haker przyznaje się do wielu zarzutów

Przestępczość nie popłaca nawet w cyberprzestrzeni. I chociaż koła sprawiedliwości kręcą się powoli, każdy w końcu dostanie to na co zasłużył. Przekonał się o tym Aleksiej Burkow, jeden z najlepszych rosyjskich hakerów.

Aresztowano go w 2015 roku na lotnisku w pobliżu Tel Awiwu. Dwa lata później Izraelski sąd zatwierdził jego ekstradycję do USA i chociaż Rosja ostro walczyła o swojego obywatela, w 2019 przekazano go władzom USA. Wielu specjalistów uważa, że Burkow wie zbyt wiele, by Rosjanie pozwolili na jego przesłuchania w Stanach Zjednoczonych. Pomimo protestów Rosjan, ostatecznie haker trafił do USA. W ubiegłym tygodniu przyznał się do winy – prowadzenia przestępczego rynku internetowego oraz witryny za pośrednictwem której sprzedawano dane kart kredytowych i debetowych. Przyznał się też do winy w oszustwach, spisu w celu włamania do komputera, kradzieży tożsamości, oszustw związanych z sieciami przewodowymi i urządzeniami dostępowymi oraz prania pieniędzy. Uzbierało się tego tyle, że grozi mu 15 lat więzienia, choć przy tych wszystkich zarzutach wygląda to skromnie.
Burkov prowadził stronę internetową o nazwie Cardplanet, na której sprzedawano dane kart, z których większość należała do obywateli USA. Prowadził także DirectConnection, witrynę dostępną tylko dla zaproszonych, gdzie elitarni cyberprzestępcy mogli reklamować skradzione towary, takie jak dane osobowe i złośliwe oprogramowanie, a także usługi związane z praniem pieniędzy i hakowaniem. Według biura amerykańskiego prokuratora za nowego użytkownika strony musiało poręczyć trzech innych aktywnych użytkowników. Dodatkowo nowy musiał wykupić „ubezpieczenie” w wysokości 5.000 dolarów. To naprawdę był klub dla wybrańców.
Amerykańskim śledczym dało się zidentyfikować innych członków DirectConnection – dwóch Rosjan - Maksima Jakubec i Piotra Lewaszowa. W grudniu FBI wyznaczyło nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów za informacje prowadzące do aresztowania pierwszego.
Przyznanie się Burkowa do winy jest symbolicznym zwycięstwem w walce z międzynarodowymi cyberprzestępcami. Świadczy też o tym, że nikt nie ucieknie przed sprawiedliwością.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube