foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Samson AirLine Micro Earset

Obecnie wszyscy przystosowaliśmy się do pracy z domu. Dotyczy to również instruktorów fitness, dla których zajęcia online są sposobem na utrzymanie stałego kontaktu ze swoimi klientami. Dlatego tak duże znaczenie ma sprzęt, który pozwoli na profesjonalne odtworzenie zajęć z domu. Jako lider w dziedzinie bezprzewodowych mikrofonów cyfrowych marka Samson przygotowała przewodnik po rozwiązaniach, które pomogą instruktorom fitness stworzyć domowe studio streamingowe.

Jak wybrać odpowiedni mikrofon – krótki przewodnik po produktach Samson:

Stworzenie zdalnego studia fitness może dla wielu okazać się wyzwaniem. Zazwyczaj uwaga skupiona jest na doborze odpowiedniego oświetlenia lub kamery, a kwestia dźwięku przy tworzeniu domowych produkcji traktowana jest marginalnie. Doświadczenia ekspertów Samson wskazują, że jeżeli dźwięk wideo ma średnią lub słabą jakość, widzowie prawdopodobnie wyłączą nagranie bez względu na to, jak dobry jest obraz. W związku z tym marka Samson przygotowała listę mikrofonów, które zapewniają krystalicznie czysty dźwięk podczas domowych nagrań, niezależnie od rodzaju sprzętu z którym się łączą – laptop, smartfon, czy aparat cyfrowy.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Samson XPD2 Headset

Jedną z pierwszych propozycji jest zestaw słuchawkowy Samson XPD2. To niezwykle łatwy i niedrogi sposób na stworzenie jakościowej pod względem dźwięku produkcji – niezależnie czy jest to transmisja na żywo czy standardowe nagranie na kanał YouTube. System słuchawkowy XPD2 składa się z bezprzewodowego nadajnika bodypack, z lekkiego, dobrze wyprofilowanego nagłownego mikrofonu i bezprzewodowego odbiornika USB.

To co wyróżnia ten zestaw to jego prosta obsługa. Zestaw można szybko podłączyć pod różne platformy konferencyjne m.in. pod platformę Zoom. Jedyne co trzeba zrobić, to podłączyć odbiornik USB RXD2 do komputera, włączyć nadajnik i wybrać system jako urządzenie wejściowe audio. System XPD2 może również współpracować ze smartfonami i tabletami, umożliwiając natychmiastową poprawę dźwięku transmisji na żywo na Instagramie lub Facebooku.
Łączność z produktami Apple
Samson XPD2 jest kompatybilny z systemem iOS po użyciu przejściówki Apple Lightning na USB Camera Adapter. W przypadku iPadów wyposażonych w port USB-C potrzebny jest adapter USB-A na USB-C.
Łączność z produktami Android
System jest kompatybilny z Androidem przy wykorzystaniu adaptera USB-A na USB Micro lub USB-A na USB-C, w zależności od urządzenia.
Jest to stosunkowo tani mikrofon, który zapewnia dobrą jakość dźwięku i niezawodne nagrywanie. Jest kompatybilny z większością urządzeń z adapterem kabla USB.

Cena: ok. 380 zł brutto.

Bezprzewodowy system mikrofonowy dla smartfonów Go Mic Mobile Lavalier

Samson Go Mic Mobile to pierwszy profesjonalny dwukanałowy bezprzewodowy system mikrofonowy zaprojektowany specjalnie dla smartfonów, pozwalający na zachowanie idealnego dźwięku przy tworzeniu mobilnych nagrań wideo.
Go Mic Mobile łączy się bezpośrednio z urządzeniami iOS i Android, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe nagrywanie. Odbiornik Go Mic można połączyć z dwoma nadajnikami, dzięki czemu pod mikrofon mogą był podłączone jednocześnie dwie osoby.

Użytkownicy mogą podłączyć odbiornik za pomocą kabla USB do komputera lub używać go z dowolnym urządzeniem posiadającym wejście audio 1/8”.

Go Mic Mobile Lavalier to urządzenie, które zapewnia doskonałą jakość dźwięku, dobrze sprawdza się podczas nagrań przy użyciu smartfonów, eliminując szumy tła. System będzie idealnym rozwiązaniem i alternatywą dla drogiego sprzętu - dla instruktorów, którzy nagrywają filmy na kanał YouTube lub prowadzą zajęcia online.

Cena: od 863 zł brutto.

Mikrofon G-Track Pro z interfejsem audio

Pojemnościowy mikrofon USB do nagrywania głosu i instrumentów muzycznych G-Track Pro zapewnia studyjną jakość dźwięku z zerowym opóźnieniem. To idealny sprzęt dla muzyków, graczy oraz streamerów.

Łatwo podłączany do dowolnego komputera Mac lub PC przez USB, G-Track Pro firmy Samson posiada podwójną 1-calową (25 mm) kapsułę pojemnościową, która rejestruje i rozpoznaje detale oraz niuanse głosu czy instrumentu. Mikrofon oferuje trzy wybieralne charakterystyki kierunkowości (kardioidalną, dookólną i dwukierunkowy) do obsługi różnorodnych aplikacji nagrywania. G-Track Pro wyposażony jest w wytrzymałą podstawę biurkową, którą można regulować w zależności od potrzeb użytkownika.

Dzięki G-Track Pro można jednocześnie rejestrować występy wokalne i instrumentalne. Użytkownicy mogą podłączyć mikrofon za pomocą kabla USB (nie wymaga instalacji sterownika) i natychmiast rozpocząć nagrywanie. Przełącznik Mono/2-Track pozwala nagrywać mikrofon i instrument na tych samych ścieżkach, co umożliwia strumieniowe przesyłanie treści, lub na osobnych ścieżkach do edycji postprodukcyjnej. G-Track Pro posiada standardowe wejście instrumentalne 1/4” do nagrywania gitary, basu, klawiatury i innych urządzeń liniowych.

G-Track pro zawiera w pełni funkcjonalny mikser typu all-in-one z niezależnymi przyciskami regulacji głośności mikrofonu i instrumentu, które służą optymalizacji i indywidualizacji powstających miksów. Wyjście stereo 1/8” i wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy zapewniają odtwarzanie bez opóźnień. Sprzęt posiada również przycisk MUTE, niezbędny dla streamerów i graczy, który w razie potrzeby wycisza sygnały wejściowe.

Jest to stosunkowo tani mikrofon, który zapewnia niezawodną jakość dźwięku, jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy planują nagrywanie głosu w swoich filmach.

Cena: od 759 zł brutto

Kompaktowy mikrofon USB Samson Go Mic

Samson Go Mic to kompaktowy mikrofon USB, który można przypiąć bezpośrednio do laptopa lub postawić dyskretnie na biurku. Dzięki przełączalnej charakterystyce kierunkowości (kardioidalna lub dookólna) można wybrać charakterystykę rejestracji głosu, która jest bardziej odpowiednia dla konkretnej sytuacji. Pozwala to na nagrywanie dźwięku z dowolnego miejsca wokół mikrofonu.

Jest niezwykle łatwy w obsłudze i działa na zasadzie plug and play, co oznacza, że sprzęt jest kompatybilny z platformami Mac lub PC, nie wymaga sterowników i jest gotowy do działania od razu po podłączeniu do komputera.

Samson Go Mic jest idealnym rozwiązaniem do nagrywania treningów, podcastów i występów muzycznych prosto na komputer.

Ten kompaktowy mikrofon USB jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają taniego mikrofonu na początek, ale nie chcą rezygnować z jakości nagrywanego dźwięku.

Cena: od 189 zł brutto.

Tradycyjne mikrofony bezprzewodowe dla aktywnych

Warto przyjrzeć się również tradycyjnym mikrofonom bezprzewodowym. Seria produktów Samson AirLine to pełna linia bezprzewodowych systemów przeznaczona dla osób aktywnych (w tym instruktorów fitness). Wszystkie systemy Samson AirLine zostały zaprojektowane z myślą o osobach spędzających czas aktywnie. Posiadają mikronadajniki wbudowane w mikrofon zestawu słuchawkowego, dzięki czemu eliminują potrzebę stosowania nadajników typu bodypack lub niewygodnych kabli mikrofonowych.

Samson AirLine Micro Earset

To system mikrofonów z jednym zestawem słuchawkowym i mikroodbiornikiem. Zarówno nadajnik, jak i odbiornik posiadają akumulatory, dzięki czemu gdy są w pełni naładowane, zapewniają swobodę i nieograniczony ruch oraz możliwość pracy w miejscach, w których nie ma dostępnych gniazd zasilania.

Cena: od 965 zł brutto.

Samson AirLine AHX Fitness

Zestaw mikrofonowy Fitness AHX oferuje bezprzewodową swobodę dzięki bardzo małemu nadajnikowi, który zapewnia dźwięk wysokiej rozdzielczości, oraz bardzo pojemnemu wbudowanemu akumulatorowi. W zestawie jest także wodoodporny wytrzymały mikrofon pojemnościowy, co czyni ten zestaw niezbędnym narzędziem każdego instruktora fitness.

Cena: od 1280 zł brutto.

Samson AirLine 77 Fitness

Bezprzewodowy mikrofon wyposażony w standardowy odbiornik w obudowie 1/2 rack, który oferuje wyjścia XLR i 1/4”. System jest ustawiony na jeden kanał i jest niezwykle łatwy w użyciu; podłącz, włącz i zacznij używać.

Cena: od 1050 zł brutto.

Samson AirLine 88 Fitness

To urządzenie o wyjątkowym designie, które zaprojektowane zostało z myślą o instruktorach ftiness. W jednym systemie zintegrowano mikrofon, nadajnik i zestaw słuchawkowy. Wodoodporny sprzęt łączy w sobie wyprofilowany mikrokapsułkowy mikrofon wykonany ze stali nierdzewnej, a także akumulator, który zapewnia do 8 godzin pracy na jednym ładowaniu. System wielokanałowy wyposażony jest w odbiornik w obudowie 1/2-rack, który zawiera wyjścia XLR i 1/4” oraz system skanowania za pomocą jednego dotknięcia, co umożliwia szybkie znalezienie najczystszego kanału na danym obszarze.

Cena: od 1399 zł brutto.

Uzupełnienie nagrania, czyli dodawanie podkładu za pomocą miksera Samson MXP124FX

Mikser to „centrum dowodzenia” dla wszystkich źródeł sygnału. Samson MXP124FX to 12-kanałowy mikser z możliwością podłączenia wielu źródeł audio za pomocą wejścia USB. Wykorzystanie miksera Samson MXP124FX przy nagrywaniu jest najłatwiejszym sposobem na dodanie najwyższej jakości muzyki, która będzie tłem podczas transmitowania treści wideo. Mikser pozwala na sterowanie poziomem sygnałów i tym samym znalezienie równowagi pomiędzy sygnałem mikrofonu a muzyką w tle.

Cena: od 655 zł brutto.

Produkty Samson są dostępne u oficjalnego dystrybutora - firmy AudiofriQ - oraz wybranych sklepach muzycznych na terenie Polski.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube