ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Płyty główne Mini-ITX z serii 9

Rodzina płyt głównych ASUS serii 9-tej powiększa się o modele w formacie mini-ITX: Z97I-Plus i H97I-Plus, oparte na wydajnym chipsecie Intel® 9 dla procesorów Intel Core™ 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji. Ich możliwości dorównują płytom ATX, obsługują łączność M.2, a zastosowane w nich technologie dźwięku wpływają na lepsze wrażenia podczas grania i odtwarzania multimediów.

Jackie Hsu, Corporate Vice President i General Manager of Worldwide Sales, ASUS Open Platform Business Group, powiedział:
"Firma ASUS z dumą prezentuje nową linię płyt głównych mini-ITX z serii 9. Opracowanie idealnego układu dla płyty mini-ITX wymaga najwyższej ekspertyzy w dziedzinie inżynierii. Nasze wysiłki w sferze designu były wielokrotnie doceniane przez media. W płytach głównych Z97I-Plus i H97I-Plus rozszerzyliśmy opcje łączności i ulepszyliśmy możliwości rozbudowy. Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom najwyższrj wydajności i funkcjonalności".

Układ zapewniający funkcjonalność na poziomie płyt ATX
Możliwości płyt głównych ASUS Z97I-Plus i H97I-Plus dorównują nawet najlepszym płytom ATX, jak również wykazują się one dużą kompatybilnością przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Dla użytkowników oznacza to dużą elastyczność przy budowie komputera. Możliwość korzystania z dodatkowych pamięci, łączności i grafiki. Nawet pełnowymiarowe komponenty, uznawane do tej pory jako zarezerwowane tylko dla płyt ATX, mieszczą się na nich bez problemów.
Dla zapewnienia klientom sprzętu wszechstronnego, inżynierowie z firmy ASUS zastosowali w nowych płytach mini-ITX sześć przemyślanych rozwiązań, poczynając od odpowiedniego umiejscowienia gniazda procesora. Znajduje się ono dokładnie pośrodku płyty głównej, by zachować maksymalną odległość od innych komponentów. Co więcej żaden komponent nie może być zamontowany poniżej gniazda. Przekłada się to na możliwość współpracy z większą liczbą systemów chłodzących.
Płyty Z97I-PLUS i H97I-Plus posiadają cztery złącza 6Gbit/s SATA, które odpowiadają za bardzo szybką łączność. Dokładnie obliczona odległość pomiędzy złączami oferuje łatwą instalację i odłączanie urządzeń SATA. Ze złączem M.2 s korzystamy z najnowszych dysków SSD.
Oba modele płyt obsługują zarówno trzy, jak i cztero-pinowe (tryb PWM/DC) wentylatory. Użytkownicy otrzymują do dyspozycji niezwykle precyzyjną kontrolę nad chłodzeniem systemu dzięki rozwiązaniom ASUS Fan Expert 3 (Z97I-Plus) lub Fan Expert 2+ (H97I-Plus). To zaawansowane narzędzia, które z jednego miejsca pozwalają na sterowanie wentylatorami procesora oraz obudowy. Monitorują pracę każdego z nich i w oparciu o temperatury wprowadzają odpowiednie ustawienia. Sprawiają też, że wentylator osiąga maksymalną równowagę pomiędzy wydajnością chłodzenia, a niskim poziomem hałasu.
Umieszczone na krawędzi złącze zasilania znacznie ułatwia podłączenie kabla. Przemyślana została również instalacja karty graficznej: Q-Slot – złącze PCIe z dużym uchwytem, sprawia, że bez problemu włożymy i wyjmiemy ją nawet w małej obudowie.
Zaawansowana technologia dźwięku i szybka łączność sieciowa
Płyty Z97I-Plus i H97I-Plus wyposażono w najnowsze rozwiązania audio opracowane przez firmę ASUS. Użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem podczas korzystania z multimediów – od filmów po muzykę. Oddzielne warstwy obwodu drukowanego dla lewego i prawego kanału chronią jakość wrażliwego sygnału. Wysokiej jakości komponenty, w tym japońskie kondensatory dźwiękowe i wzmacniacze operacyjne odpowiadają za klarowny i wierny dźwięk.
Na pokładzie płyty Z97I-Plus znajdziemy również ASUS Turbo LAN – narzędzie współpracujące z gniazdem Intel Gigabit Ethernet, które zmniejszają opóźnienia i posiada intuicyjny, prosty w nawigacji interfejs.
Dostęp do danych z każdego miejsca z ASUS HomeCloud
Zastosowana w płytach technologia ASUS HomeCloud zmienia dysk twardy w prywatną chmurę obliczeniową i eliminuje ewentualne obawy związane z ograniczeniem przestrzeni dyskowej. Daje użytkownikom zdalny dostęp do pełnej zawartości komputera, umożliwia strumieniowanie multimediów na dowolne urządzenie poprzez sieć przewodową lub Wi-Fi oraz zarządzanie zawartością z dowolnego miejsca. Wbudowana funkcja Wake-on-WAN pozwala zdalnie kontrolować komputera za pomocą urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili.
Dodatkowo model Z97I-Plus obsługuje dwupasmową łączność Wi-Fi 802.11ac (2.4/5GHz) oraz technologię Bluetooth 4.0, zapewniając szerokie możliwości łączności.
Wysoka wydajność i niezawodność
Firma ASUS narzuca na siebie bardzo restrykcyjne wymagania w zakresie kompatybilności i walidacji, aby zagwarantować najwyższą jakość w całym cyklu życia produktu. ASUS 5X Protection sprawia, że komponenty oferują najwyższą niezawodność i wytrzymałość. W skład tego rozwiązania wchodzą:
• cyfrowa regulacja napięcia DIGI+ VRM,
• ochrona przed przepięciami złączy DRAM
• osłony ESD chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi,
• wytrzymałe kondensatory 5K-hr,
• wykonany ze stali nierdzewnej tylny panel I/O.
Rozbudowany program certyfikacji zapewnia kompatybilność z ponad tysiącem komponentów i urządzeń, włączając w to serwerowe i konsumenckie procesory, setki modułów pamięci, karty graficzne, zasilacze, urządzenia sieciowe i monitory.
W celu zapewnienia maksymalnej niezawodności, każda płyta główna przechodzi 7000 godzin rygorystycznych testów, włączając w to testy: temperatury, wilgotności, włączania i wyłączania, poboru mocy, szoków termicznych i wielu innych. Każdy kompatybilny komponent przechodzi 24-godzinny test sprawdzający, czy urządzenie jest w stanie zapewnić całodniowe, bezproblemowe korzystanie.

Specyfikacja:

 

Z97I-Plus

H97I-Plus

Procesor

4-ta, nowa 4-ta i 5-ta generacja Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® (LGA1150)

4-ta, nowa 4-ta i 5-ta generacja Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® (LGA1150)

Chipset

Chipset Intel Z97 Express

Chipset Intel H97 Express

Pamięć

2 x DIMM, Maks. 16GB DDR3 3200MHz (OC), non-ECC, niebuforowana

2x DIMM, maks. 16GB DDR3 1600MHz (OC), non-ECC, niebuforowana

Układ fazowy zasilania

DIGI+ 6-fazowy VRM

DIGI+ 6-fazowy VRM

Złącza PCIex16

1 x PCIe 3.0/2.0 x16

1x PCIe 3.0/2.0 x16

Wyjścia video

DisplayPort/HDMI/DVI/D-sub

DisplayPort /HDMI/DVI/D-sub

SATA 6Gbit/s

4

4

M.2

1 x M.2 (tryb PCIe x2/SATA) 3 z klawiszem M key, obsługa typu 2260/2280

1 x M.2 (tryb PCIe x2/SATA) 3 z klawiszem M key, obsługa typu 2260/2280

Wi-Fi

Dwupasmowe Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac, 2.4/5GHz))

brak

USB 3.0

6 (2 z przodu)

6 (2 z przodu)

Audio

Realtek® ALC892 z funkcjami dźwięku. DTS UltraPC II, DTS Connect

Realtek® ALC887 z funkcjami dźwięku.

Sieci (LAN)

1 x Intel Gigabit Ethernet, Turbo LAN

1 x Intel Gigabit Ethernet

Inne funkcje

5X Protection, UEFI BIOS, Fan Xpert 3, ASUS HomeCloud

5X Protection, UEFI BIOS, Fan Xpert 2+, ASUS HomeCloud

Wymiary

mini-ITX

mini-ITX

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube