uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

EDIMAX: Bezprzewodowy router AC600 o ciekawym designie i trybie energooszczędnym

EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – informuje o wprowadzeniu do oferty nowego modelu dwupasmowego (2.4GHz i 5GHz), bezprzewodowego routera o nazwie BR-6288ACL. Router wyposażony jest we wbudowaną antenę i łączy w sobie aż 5 urządzeń. Może działać jako router, ekspander sieci Wi-Fi, punkt dostępu, most Wi-Fi oraz WISP (ang. Wireless Internet Service Provider).

EDIMAX BR-6288ACL jest kompatybilny z najnowszym standardem 802.11ac służącym do bezprzewodowego przesyłania danych przy jednoczesnej zgodności ze starszymi standardami Wi-Fi (802.11a/b/g/n). Prędkość przesyłania danych w standardzie 802.11ac dla tego urządzenia wynosi maksymalnie 150Mb/s w paśmie 2.4GHz i do 433Mb/s w paśmie 5GHz. Urządzenie umożliwia jednoczesną łączność dwupasmową, która ułatwi komfortowe korzystanie z sieci oraz wyeliminowanie zakłóceń niższego pasma.

Do zarządzenia ruchem przepływającym przez router służy funkcja iQoS, pozwalająca na przypisanie priorytetów dla programów i aktywności sieciowych (gry online, streaming wideo, używanie VoIP, sieci BitTorrent itd.).
Najnowszy model routera EDIMAX pozwala na utworzenie do 8 oddzielnych sieci bezprzewodowych (4 w paśmie 2.4GHz oraz 4 w paśmie 5GHz). Można wówczas przyporządkować użytkowników do odpowiednich grup. Jeśli router działa w trybie punktu dostępu, możliwe jest przypisanie różnych VLAN ID do różnych sieci w celu zarządzania uprawnieniami i dostępem do zasobów. Urządzenie umożliwia również skonfigurowanie wyizolowanej sieci dla gości.
W trybie WISP router wykorzystuje wbudowany moduł punktu dostępowego do połączenia z lokalnym dostawcą Internetu, tworząc w ten sposób bezprzewodowy most. W tym trybie złącze Ethernet może posłużyć do podłączenia sieci lokalnej (np. kilku różnych komputerów).
Do przełączania pomiędzy poszczególnymi trybami pracy wystarczy jedno kliknięcie, które może być dokonane z poziomu każdego urządzenia w zasięgu routera.
Konfiguracja routera EDIMAX BR-6288ACL jest intuicyjna i składa się z kilku prostych kroków. Można ją przeprowadzić za pomocą funkcji IQ Setup lub dedykowanych aplikacji EdiRouter przygotowanych dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemami iOS oraz Android.

Urządzenie wyposażone jest w przełącznik „Green Wi-Fi”, dzięki któremu użytkownik może aktywować tryb energooszczędny charakteryzujący się mocą zmniejszoną do poziomu poniżej 75%. Poziom ten jest wystarczający do działania w małym domu, a jednocześnie obniża zużycia energii nawet o 30%.

Główne zalety i funkcje produktu:
• 5 w 1: router, punkt dostępu, ekspander, most Wi-Fi oraz WISP;
• Zgodność z najszybszym rynkowym standardem sieci Wi-Fi: 802.11ac oraz wsteczna kompatybilność z wcześniejszymi standardami;
• Praca w dwóch pasmach (2.4 i 5GHz) z możliwością zarządzania połączeniami i nadawania priorytetów dla konkretnych aktywności w sieci (iQoS);
• Możliwość skonfigurowania do 8 sieci bezprzewodowych w ramach jednego routera i dodatkowo wyizolowanej sieci dla gości;
• Prosta konfiguracja przy pomocy iQ Setup;
• Oryginalny design;
• Obsługa VLAN;
• Możliwość zasilania z portu USB;
• Wbudowana antena o dużym zysku;
• Przełącznik „Green Wi-Fi” pozwalający ograniczyć zużycie energii elektrycznej w zależności od potrzeb użytkowników Wi-Fi.

Cena i dostępność:
Dwupasmowy, bezprzewodowy router AC600 BR-6288ACL jest dostępny w sprzedaży od lutego 2015 roku. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 199 PLN.

Zawartość zestawu:
• 1x router;
• 1x skrócona instrukcja obsługi;
• 1x płyta CD (instrukcja instalacji);
• 1x kabel Ethernet;
• 1x kabel USB
• 1x rozdzielacz RJ-45
• 1x zasilacz sieciowy 5V 1.2A

Specyfikacja techniczna:

Model

EDIMAX BR-6288ACL

Typ produktu

Bezprzewodowy dwupasmowy router AC600

Wymiary (wysokość, szerokość, głębokość)

215 x 70 x 70 mm

Moc wyjściowa i czułość (5GHz)

Moc wyjściowa:

·       11a: 13±1.5dBm

·       11n (20MHz): 12±1.5dBm

·       11n (40MHz): 12±1.5dBm

·       11n (80MHz): 11±1.5dBm

Czułość:

·       11a: -69±2dBm

·       11n (20MHz): -68±2dBm

·       11n (40MHz): -64±2dBm

·       11n (80MHz): -57±2dBm

Funkcje

·       Tryby: router, punkt dostępu, ekspander, most Wi-Fi, WISP

·       Możliwość stworzenia odizolowanej sieci dla gości

·       8 sieci bezprzewodowych (4 w paśmie 2.4GHz + 4 w paśmie 5GHz)

·       VLAN w trybie Punkt Dostępu

·       Przekierowanie portów

·       Proxy IGMP oraz snooping IGMP

·       Serwer wirtualny oraz DMZ

·       iQoS

·       Filtrowanie MAC/IP oraz blokowanie URL

·       Statyczny routing

·       UPnP

·       VPN Pass-Through (IPSec/PPTP)

·       Możliwość zarządzania czasem włączenia sieci Wi-Fi  

Zabezpieczenia

·       Szyfrowanie WEP 64/128-bit oraz zabezpieczenia WPA-PSK, WPA2-PSK

·       QoS

·       Firewall SPI zabezpieczający przez atakami DoS 

Antena

wewnętrzna antena

Pamięć

·       4MB NOR Flash

·       64MB RAM

Certyfikaty

CE, FCC

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube