foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

W domowej sieci Wi-Fi, szczególnie gdy obejmuje ona wielopoziomowy budynek, mogą występować zakłócenia i tzw. „martwe punkty”, w których zasięg zanika. Spowodowane jest to m.in. dużą przestrzenią, którą router musi pokryć. W odpowiedzi na ten problem ASUS rozwija linię ekspanderów – właśnie do polskich sklepów wprowadzany jest nowy model RP-N12. Jednozakresowy, z dwiema zewnętrznymi antenami pomaga osiągnąć stabilny dostęp do Internetu w każdym pomieszczeniu.

Bezprzewodowy wzmacniacz sygnału RP-N12 zwiększa pokrycie sygnałem dzięki dwóm zewnętrznym antenom MIMO. Umożliwiają one wyeliminowanie tzw. „białych plam” sygnału i zwiększają zasięg dowolnego routera bezprzewodowego. Urządzenie pełni rolę wzmacniacza i może rozszerzyć Wi-Fi na każdy zakątek domu — nawet na trudnodostępne i najdalej położone od routera miejsca. Dostarcza niezawodne pokrycie szybkim Internetem dla znajdujących się w gospodarstwie domowym notebooków, tabletów, smartfonów, konsoli do gier czy inteligentnych telewizorów.
Szybka i łatwa konfiguracja
Chcąc sparować RP-N12 z routerem, wystarczy nacisnąć przycisk WPS (wireless protected setup) i proces konfiguracji rozpocznie się samoczynnie. Zoptymalizowane działanie urządzenia przekłada się na płynne połączenie. Zaawansowane ustawienia dostępne są po podłączeniu RP-N12 do komputera PC kablem Ethernet i otwarciu menu konfiguracyjnego opartego na przeglądarce — bez potrzeby korzystania z płyty czy aplikacji. Ekspander można również skonfigurować bezprzewodowo za pomocą np. tabletu.
Wskaźniki siły sygnału
Na przednim panelu ekspandera zostały umieszczone diody LED, które wskazują siłę sygnału. Dla uzyskania najlepszych rezultatów RP-N12 musi znaleźć się w obrębie stabilnego Internetu i powinien być umieszczony pomiędzy routerem a obszarem, gdzie chcemy poprawić zasięg bezprzewodowy. Diody pomagają ocenić użytkownikowi, w którym miejscu jest najlepsze pokrycie, a tym samym gdzie najlepiej ustawić wzmacniacz.
Roaming Assist — zawsze stabilne połączenie
Funkcja Roaming Assist jest przydatna wtedy, gdy przemieszczamy się np. z tabletem po domu. Automatycznie połączy urządzenie z najsilniejszym sygnałem Wi-Fi — niezależnie od tego, czy będzie ono pochodziło z routera, czy wzmacniacza. W ten sposób uzyskujemy niezawodną łączność w dowolnym miejscu w budynku.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
ASUS RP-N12 jest już dostępny w Polsce.
Sugerowana cena detaliczna: 129 zł brutto


SPECYFIKACJA
   
  Standard sieciowy IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
  Anteny Stała 2 dBi antena x 2
  Transfer danych 802.11n: do 300 Mbps
  Częstotliwość operacyjna 2.4 GHz
  Szyfrowanie 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, obsługa WPS
  Porty 1 x RJ45 dla 10/100 BaseT dla LAN
  Tryb operacyjny

Wzmacniacz zasięgu

Access point

Media bridge mode

  Wymiary 81 x 55 x 34 ~ mm (Dł. x szer. x wys.)

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube