foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Linksys - lider rozwiązań sieciowych dla domów i firm, który jako pierwszy sprzedał 100 milionów routerów na całym świecie, przedstawia pierwszy router MU-MIMO z obsługą łączności Wi-Fi AC – model EA8500. 

Nowy router Linksys wykorzystuje technologię 802.11ac Wave 2 MU-MIMO (Multi-User, Multiple-Input, Multiple Output), która zapewnia nieprzerwaną łączność Wi-Fi wszystkim urządzeniom w domu i działa w taki sposób, jakby każde z tych urządzeń miało dedykowany router tylko dla siebie. Dzięki technologii MU-MIMO, wszyscy domownicy mogą grać w gry-online, słuchać muzyki, sprawdzać pocztę, strumieniować materiały video – wszystko w tym samym czasie.

Router Linksys EA8500 obsługuje technologię Qualcomm® MU | EFX MU-MIMO, która zapewnia 3x wyższą prędkość transmisji danych w porównaniu do zwykłych sieci W-Fi. Sumaryczna maksymalna prędkość przesyłania danych 2,53 Gb/s (do 1733 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz 800 Mb/s w paśmie 2,4 GHz) pozwala na obniżenie czasu buforowania materiałów video oraz przyspieszenie pobierania plików. Wydajny dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz oraz 4 porty Gigabit Ethernet oferują niewiarygodną prędkość transmisji danych, idealną dla gier on-line. Użytkownicy mogą też podłączać urządzenia do portu USB 3.0 oraz portu USB 2.0/eSATA aby dzielić się danymi w całej sieci lokalnej. Cztery demontowalne zewnętrzne anteny zapewniają maksymalny zasięg, natomiast technologia Beam Forming skupia przesyłaną do każdego urządzenia wiązkę danych, zapewniając lepszą wydajność i szybkość transmisji danych.

Technologia MU-MIMO zrewolucjonizuje doświadczenia użytkowników domowych sieci bezprzewodowych” podsumował nową technologię Mike Chen, wiceprezes do zarządzania produktem w firmie Linksys. “W przeciętnym domu znajduje się około 8 urządzeń, które są podłączone do Internetu. Oczywiście nie są one wykorzystywane tylko do wysyłania wiadomości e-mail i tweetowania. Strumieniujemy filmy i programy telewizyjne w wysokiej rozdzielczości, korzystamy z rozmów video oraz gramy w gry z przeciwnikami z całego świata. Ponadto korzystamy w ten sposób z wielu urządzeń jednocześnie. Zapewnienie oddzielnego pasma dla każdego urządzenia poprawi jakość korzystania z Internetu oraz wyeliminuje ikony buforowania filmów, opóźnienia w grach on-line oraz przerwy w odtwarzaniu muzyki. Jesteśmy pewni korzyści, które przynosi technologia MU-MIMO, że będziemy stale poszerzać linię produktów o nowe routery z obsługą tego standardu.”

Technologia Qualcomm MU | EFX została zaprojektowana, aby poprawić wydajność i działanie sieci Wi-Fi” z kolei wyjaśnił Gopi Sirineni, dyrektor działu zarządzania produktami w firmie Qualcomm Atheros, Inc. “Liderzy branży, tacy jak Linksys zauważyli wpływ, jaki może mieć na użytkowników domowych technologia MU-MIMO i dlatego dostarczają zaawansowane produkty oferujące szybką i wydajną łączność bezprzewodową dla ciągle rosnącej liczby urządzeń.”

W ankiecie sponsorowanej przez firmę Linksys firma IDC przepytała obywateli USA, którzy mają w domu co najmniej 3 aktywnych użytkowników sieci bezprzewodowej aby zrozumieć zachowania użytkowników Internetu oraz sprawdzić, w jaki sposób technologia MU-MIMO może poprawić działanie domowych sieci Wi-Fi. Badania pokazały, że ludzie coraz aktywniej korzystają ze swoich sieci domowych, ale wykorzystują do tego przestarzałe routery, które nie są przystosowane do obsługi dużego ruchu sieciowego. 

Wyniki badań:
• 84% ankietowanych przyznało, że korzystało w tym samym czasie ze strumieniowania materiałów video, programów TV, strumieniowania muzyki, grało w gry on-line lub przeglądało Internet.
• Około 50% użytkowników korzysta z routera obsługującego 12-letni standard Wi-Fi.
• 2/3 respondentów przyznało, że w ich domach do Internetu jest podłączonych co najmniej 5 urządzeń jednocześnie
• Ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że często lub zawsze doświadcza problemów z wydajnością ich sieci domowej.
• 84% ankietowanych podało wydajność, jako główne kryterium wyboru nowego routera, pomijając zasięg działania, bezpieczeństwo oraz nawet cenę.
• Średnia cena sprzedaży routerów wzrosła – dlatego ankietowani stwierdzili, że są gotowi zapłacić więcej, aby wyeliminować problemy z wydajnością

Dzięki przeprowadzonej ankiecie firma Linksys dowiedziała się, że większość gospodarstw domowych ma dużą liczbę urządzeń podłączonych do Internetu – badania wykazały, że jest to średnio 5 urządzeń, wykorzystywanych w tym samym czasie, przez co połowa użytkowników ma problemy z opóźnieniami w łączności. Ludzie potrzebują bezprzewodowych sieci Wi-Fi o dużej wydajności i są w stanie zapłacić więcej za router umożliwiający jednoczesne podłączenie wielu urządzeń i korzystanie z nich w tym samym czasie bez problemów z wydajnością.

Ankieta pokazuje, że 84% użytkowników domowych korzysta z wielu bezprzewodowych urządzeń sieciowych jednocześnie w swoim domu, a prawie 50% z nich używa routera obsługującego 12-letni standard Wi-Fi.
Router Linksys AC2600 MU-MIMO pomoże rozwiązać dzisiejsze problemy klientów, a także sprosta wymaganiom w przyszłości, ponieważ technologia MU-MIMO staje się najważniejszą technologią związaną z łącznością Wi-Fi. MU-MIMO działa jak indywidualny router dla każdego z podłączonych urządzeń.

Specyfikacja techniczna urządzenia:
• Wymagania systemowe:
o Windows XP
o Windows Vista 32/64
o Windows 7 32/64
o Windows 8 32/64
o Windows 8.1 32/64
o Mac OS X 10.5.8 Leopard
o Mac OS X 10.6.1 Snow Leopard
o Mac OS X 10.7 Lion
o Mac OS X 10.8 Mountain Lion
o Mac OS X 10.9 Mavericks
• Temperatura pracy: od 0 do 40 C
• Temperatura przechowywania: od -20 do 60 C
• Dopuszczalna wilgotność powietrza przy pracy: od 10 do 80% niekondensująca
• Maksymalna szybkość łącza:1733 Mbps
• Diody LED: Internet, Ethernet (1-4), Wi-Fi, Wi-Fi Protected Setup, Power
• Standardy bezprzewodowe:
o IEEE 802.11a
o IEEE 802.11b
o IEEE 802.11g
o IEEE 802.11n
o IEEE 802.11ac
• Pasma przesyłania: 2.4 & 5GHz
• Porty: Power, Internet, Ethernet (1-4), USB 3.0, USB 2.0 / eSATA combo
• Przyciski: Przycisk Reset, Przycisk Wi-Fi Protected Setup, Przycisk Power

Cena i dostępność:
Router Linksys MU-MIMO EA8500 jest dostępny u wiodących sprzedawców detalicznych oraz internetowych w sugerowanej cenie 1339 zł.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube