foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Na czym polega przesyłanie energii PoE na duże odległości? Podczas projektowania infrastruktury sieciowej IP najważniejszymi aspektami dla instalatorów są odległość, źródło zasilania oraz okablowanie budynku.

Aby rozwiązać wszystkie powyższe problemy, firma Planet uruchomiła nową serię urządzeń obsługujących technologię Long Reach PoE, które nadają się do rozległych sieci transmitującuch dane i zasilanie. Technologia ta stanowi łatwe w instalacji i niedrogie rozwiązanie do realizacji takich wdrożeń.
Long Reach Power over Ethernet (Long Reach PoE) umożliwia przesylanie danych i zasilania na odległościach większych niż 100 m - co stanowi ograniczenie tradycyjnych sieci opartych o infrastrukturę Ethernet. Dzięki nowej technologii Planet możliwe jest instalowanie urządzeń IP w dowolnych miejscach i na dużych odległościach bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania czy korzystania z przedłużaczy.
Wykorzystanie technologii Long Reach PoE
Rozwiązanie Planet Long Reach PoE (LRP) jest przeznaczone do rozszerzania zasięgu transmisji w sieciach Ethernet oraz przesyłanie oprócz danych również zasilania - za pomocą pojedynczego przewodu UTP, kabla koncentrycznego lub linii telefonicznej na dystansie nawet 1000 m do zgodnych urządzeń: kamer IP PoE, bezprzewodowych punktów dostępowych PoE itp. Rozwiązanie to eliminuje również potrzebę stosowania dodatkowego zasilania do przedłużaczy LRP.
Planet oferuje dwa rodzaje rozwiązań Long Reach PoE:
• Long Reach PoE z wykorzystaniem kabla koncentrycznego - wtyk BNC
• Long Reach PoE z wykorzystaniem przewodu UTP - wtyk RJ-45 z 8 żyłowym / 4 żyłowym / 2 żyłowym kablem UTP
Poza tym rozwiązanie Planet Long Reach PoE umożliwia oprócz transmisji dancyh przesyłanie zasilania DC za pomocą kabla koncentrycznego lub UTP bez konieczności wymiany lub prowadzenia okablowania.
Seria urządzeń Planet Long Reach PoE składa się ze switchy PoE, mieszaczy (injektorów) PoE,oraz extenderów PoE, które umożliwiają elastyczne rozszerzanie zasięgu każdej sieci IP.
• Wieloportowe switche LPR z inteligentnym zarządzaniem PoE
Switch Planet z obsługą technologii Long Reach PoE to wielokanałowe urządzenie, działające w warstwie 2 / warstwie 4, obsługujące protokoły IPv4 oraz IPv6 i pojedyncze źródło zasilania. Switche te są wyposażone w 4, 8 lub 16 portów Long Reach PoE z wbudowanym źródłem zasilania, które mogą przesyłać dane i zasilanie do extenderów LRP za pomocą kabli koncentrycznych. Wszystkie switche LPR Planet są wyposażone w dodatkowe porty Gigabit Ethernet oraz gniazda światłowodowe 100/1000BASE-X SFP, aby umożliwić szybkie przesyłanie danych.

Jako zaawansowane switche PoE, zaprojektowane do ciągłego obsługiwania sieci monitoringu lub bezprzewodowych punktów dostępowych, switche Planet LPR oferują inteligentne funkcje zarządzania zasilaniem PoE, takie jak PD Alive Check, harmonogram PoE oraz ochrona przed przegrzewaniem urządzeń, które zapewniają ciągłość działania urządzeń w sieci. Ponadto harmonogram PoE może być wykorzystany do kontrolowania podłączonych urządzeń PoE i w razie potrzeby je wyłączać, co pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze.
• Jednoportowe mieszacze (injektory) LRP
Mieszacz LRP jest zazwyczaj instalowany w miejscu, w który znajduje się rejestrator NVR lub główny switch sieci. Dzięki funkcji Plug & Play mieszacz jest w stanie natychmiast po podłączeniu dostarczyć zasilanie do extendera LRP przy pomocy kabla koncentrycznego.
• Jednoportowe extendery LRP
Extender LRP jest przeznaczony do przesyłania zasilania i danych do kamer IP PoE, bezprzewodowych punktów dostępowych PoE oraz innych dowolnych urządzeń zgodnych z technologią 802.3af/at PoE. Zasilanie do extendera dostarcza odpowiedni switch LRP lub mieszacz LRP. Extender LRP dostarcza maksymalnie 25 W mocy na port, transmisja odbywa się za pomocą przewodu Ethernet.
Zalety rozwiązania Planet Log Reach PoE:
• Szybsze odzyskiwanie sprawności po awarii oraz stabilna transmisja na dużych odległościach
Rozwiązanie Planet Long Reach PoE zapewnia doskonałą wydajność i niezawodną transmisję danych i zasilania na dużych odległościach, bez względu na warunki otoczenia. Technologia ta umożliwa też szybkie odzyskanie połączenia sieciowego po awarii - nawet poniżej 5 sekund, czyli około 6 razy szybciej, niż przy wykorzystaniu tradycyjnej łączności.
• Połączenia Plug & Play punkt do punktu
Dzięki funkcji Plug & Play mieszacze i extendery LRP mogą być uruchomione od razu po instalacji, bez konieczności konfiguracji wszystkich urządzeń. Są one kompatybilne ze wszystkimi rodzajami protokołów IP, oferując wygodną i łatwą instalację.
• Łączenie wielu węzłów sieci
Mieszacze i extendery Planet LRP pozwalają na elastyczną rozbudowę sieci przy wykorzystaniu złączy BNC T (dzielenie 1 portu na 4 węzły). Znacznie ułatwia to rozbudowę sieci oraz zasilanie urządzeń na większych odległościach.
• Inteligentna łączność punkt do punktu
Obsługa protokołów IPv4 oraz IPv6 oraz wbudowany silnik switchingu warstwy 2 / warstwy 4 oraz wiodące w branży funkcje zarządzania sprawiają, że switche Planet Long Reach PoE mogą posłużyć do zbudowania wydajnego systemu do centralnego sterowania systemem kamer IP lub bezprzewodowych punktów dostępowych. Jest to inteligentne, niedrogie, wydajne i bezpieczne rozwiązanie do wielu różnorodnych zastosowań.
Korzyści wynikające z korzystania z rozwiązań Planet Long Reach PoE:
• Budowanie sieci na dłuższych odległościach
Zwykły kabel UTP pozwala na zbudowanie sieci na odległości do 100 m, a rozwiązanie Planet Long Reach PoE zwiększa ten dystans do 500 m. Tradycyjne kable koncentryczne pozwalają na transmisję na maksymalnej odległości 1000 m, jednak bez gwarancji stabilności połączenia i zachowania wysokiej jakości - Planet Long Reach PoE pozwala na rozszerzenie działania takiej sieci oraz zapewnia stabilność i bezpieczeństwo transmisji danych przy wykorzystaniu kabli koncentrycznych.
• Kompletne rozwiązanie do zasilania daleko położonych urządzeń
Extender Planet Long Reach PoE obsługuje standard PSE (Power Source Equipement) IEEE 802.3at/af PoE, dlatego możliwe jest zasilanie różnych modeli kamer IP oraz bezprzewodowych punktów dostępowych. Brak problemów z dostarczeniem zasilania ułatwia i przyspiesza wdrażanie urządzeń PoE do sieci.
• Zamiana tradycyjnego systemu CCTV na nowoczesne rozwiązanie oparte o sieci IP
Rozwiązanie Planet Long Reach PoE to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia usprawnienie tradycyjnego systemu CCTV o funkcje monitoringu IP. Technologia ta zapewnia wysoką przepustowość, konieczną do przesyłania materiałów video w wysokiej jakości. Dlatego urządzenia Planet LRP idealnie nadają się do zastosowań w kasynach, lotniskach, szpitalach, kampusach i wszędzie tam, gdzie do tej pory korzystano w przewodów koncentrycznych lub linii telefonicznych.
• Oszczędność kosztów
Planet Long Reach PoE może korzystać z już zainstalowanego okablowania, dlatego przynosi duże oszczędności związane z wymianą przewodów. Co więcej, użytkownicy mogą w łatwy sposób rozszerzyć obecnie używaną infrastrukturę sieciową i centralnie zarządzać całą siecią, co dodatkowo zmniejsza koszty obsługi.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube