foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zmodowany komputer - duże zdjęcie

Przeglądając niesamowite przeróbki pecetów czy doglądając poczynań największych moderów świata, z całą pewnością większość z nas sama zapragnęła spróbować swoich sił i zmierzyć się z moddingiem. Wbrew pozorom, przygotowanie idealnego komputera jest nie lada wyzwaniem. Oto lista rzeczy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zabierania się za modyfikacje...

Pomysł...
...Od którego tak naprawdę zależy nie tylko finalny wygląd peceta, ale również powodzenie naszej pracy. Tak naprawdę inspiracji można szukać niemalże wszędzie, co widać po pracach finalistów Case Mod World Series, wśród których można znaleźć zarówno prace stylizowane na postaci z komiksów czy gier komputerowych, jak i zwykłe, ciekawie opakowane pecety. To, co jest naprawdę ważne, to pełne przekonanie do swojego pomysłu - koncepcja wymyślona na siłę zdąży nam się szybko znudzić, a jej realizacja będzie dla nas męczarnią...
Projekt
Ubranie swojego pomysłu w pewne konstrukcyjne ramy to prawdopodobnie najważniejszy krok na naszej moddingowej drodze. I uwierzcie mi, bardzo często ograniczenie się do kilku bazgrołów na kartce nie wystarczy. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technika i programy CAD, które pozwolą dobrać najważniejsze elementy, zaprojektować ich kształt, a całą koncepcję zamienić w rysunek wykonawczy i prowizoryczne rendery. Nie zapominajcie jednak, że mechanika rządzi się swoimi prawami i żaden program nie zastąpi podstawowej wiedzy czy niektórych rachunków matematycznych.
Konstrukcje
Niezależnie od tego, czy Wasz projekt zakłada przeróbkę istniejących elementów czy stworzenie wszystkiego od zera, niezbędny będzie Wam warsztat. W zależności od umiejętności, środków, które jesteście w stanie przeznaczyć na mod czy miejsca, którym dysponujecie, możecie wyposażyć się m.in. w frezarkę i szlifierkę, dzięki którym uzyskacie pożądany kształt, czy niezwykle pomocne przy precyzyjnym cięciu imadło. Naturalnie, w ekwipunku moddera powinny się znaleźć również podstawowe narzędzia i materiały, które z pewnością znajdziemy w każdym domu.
Jeśli pragniecie usprawnić elektronikę w modzie lub stworzyć do niego całe moduły od zera, warto zaopatrzyć się stację lutowniczą, wyposażoną w lutownicę na gorące powietrze i przyrząd do pomiaru temperatury, dzięki którym nie uszkodzimy delikatnych elementów półprzewodnikowych.
Może zdarzyć się tak, że do wykonania pewnych elementów będziemy potrzebowali drukarki 3D... Na szczęście, na rynku pojawia się coraz więcej małych fabrykatorów, przy pomocy których bez problemu stworzymy mniejsze elementy. W przypadku większych, bardziej skomplikowanych fragmentów lepiej jednak zlecić wykonanie zewnętrznej firmie.
Wnętrzności
Jasne, że zmodowany pecet już sam w sobie jest nie lada cackiem. Warto jednak pamiętać, że komputer, którym chcielibyśmy pochwalić się na konkursach, powinien posiadać co najmniej przyzwoite bebechy.
Wydajność sprzętu można podnieść podkręcając niektóre elementy. Podczas overclockingu należy zadbać o bardzo dobre chłodzenie – w trosce o swój sprzęt warto zainwestować w moduły do chłodzenia wodnego np. Cooler Master Nepton, które nie tylko ochronią podzespoły przed zgubnymi skutkami pracy w podwyższonych temperaturach, ale również dodadzą pecetowi charakteru.

Kontakt ze społecznością
Podczas swojej przygody wielokrotnie natrafimy na moment, w którym będziemy potrzebować pomocy osoby bardziej doświadczonej. Na forum Cooler Mastera można spotkać wiele osób, które wielokrotnie mogą udzielić bardzo dobrej rady czy konstruktywnie skomentować pomysł.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube