foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Fortinet uruchamia globalną usługę analizy zagrożeń

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, poinformował o uruchomieniu nowej usługi analizy zagrożeń FortiGuard Threat Intelligence Service (TIS), która dostarcza specjalistom w dziedzinie cyberbezpieczeństwa niezbędnych informacji na temat najnowszych trendów i czynników ryzyka, przed jakimi stoją ich przedsiębiorstwa i instytucje.

FortiGuard TIS to chmurowa platforma analizy zagrożeń, która udostępnia wskaźniki i dane na temat trendów cyberzagrożeń, umożliwiające dyrektorom ds. bezpieczeństwa informacji natychmiastowe rozpoznawanie niebezpieczeństw w skali globalnej. W ramach FortiGuard TIS wykorzystywane są wyniki badań prowadzonych przez laboratorium Fortinet FortiGuard Labs.
Zgodnie z przeprowadzonym niedawno badaniem firmy Forrester, w której wzięło udział 342 menedżerów ds. zabezpieczeń, największym wyzwaniem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jest dla nich dostosowanie się do „dynamicznej ewolucji cyberzagrożeń”. Podkreślono przy tym, że 78% dyrektorów ds. bezpieczeństwa informacji, którzy wdrożyli platformę analizy zagrożeń, nie zanotowało w swoich organizacjach naruszeń. Dyrektorzy, którzy prawidłowo wykorzystują analizę zagrożeń w połączeniu z odpowiednią strategią bezpieczeństwa, są lepiej przygotowani do tego, aby skutecznie chronić swoje przedsiębiorstwa lub instytucje.

- Z uwagi na szeroki zasięg sieci czujników Fortinet jest dobrze przygotowany, aby dostarczać dokładne dane telemetryczne na temat zagrożeń na całym świecie. Laboratorium FortiGuard Labs odbiera i przetwarza ponad 50 miliardów zdarzeń dziennie, a nowa usługa FortiGuard Threat Intelligence Service umożliwia dostarczanie obszernych informacji na temat zagrożeń naszym klientom i dostawcom zabezpieczeń – mówi Jolanta Malak, regionalna dyrektor sprzedaży Fortinet na Polskę, Białoruś i Ukrainę.
Platformę FortiGuard TIS zaprojektowano nie tylko z myślą o udostępnianiu wyników analiz zagrożeń, ale także do skutecznego komunikowania cyberzagrożeń dyrekcji i zarządowi przedsiębiorstwa. Zagrożenia występujące na całym świecie są szeregowane według priorytetów, a zatem osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mogą natychmiast zorientować się, które rodzaje cyberzagrożeń przybierają na sile. Dane te są dostępne w przejrzystej formie, dzięki czemu można je przekazywać szerszemu gronu odbiorców.
Funkcja raportowania łańcucha cyberataków dostarcza dodatkowych informacji o konkretnych, jednoznacznie określonych trendach związanych z zagrożeniami, które są obecne w danej branży i na całym świecie. Menedżerowie ds. zabezpieczeń mogą wyświetlać najbardziej aktywne aplikacje, sygnatury systemów zapobiegania włamaniom, szkodliwe programy i botnety w poszczególnych branżach, a także łatwo porównywać zaobserwowane trendy z trendami w swojej branży (według wielkości przedsiębiorstwa lub lokalizacji geograficznej) oraz z ogólną sytuacją.
Korzystający z platformy mogą także przejść do szczegółów dotyczących konkretnych zagrożeń, aby zidentyfikować ich trendy aktywności, rozpowszechnianie i klasyfikację. Integracja z bazą wiedzy FortiGuard Encyclopedia umożliwia dostęp do rozszerzonych opisów zagrożeń, w tym szczegółowych informacji na temat ich pochodzenia, zachowania i sposobów zwalczania.
Poszczególne luki w zabezpieczeniach aplikacji i szkodliwe programy mogą być również opatrzone dodatkowymi uwagami opracowanymi przez specjalistów ds. badania zabezpieczeń z laboratorium FortiGuard Labs.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube