foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Bitdefender

Laboratorium AV-Comparatives opublikowało Business Security Report 2017 dla aplikacji bezpieczeństwa pracujących w środowisku Microsoft Windows. System Gravity Zone Advanced Business Security 6.2 firmy Bitdefender uzyskał 100 proc. skuteczność w wykrywaniu zagrożeń.

Bitdefender GravityZone Advanced Business Security 6.2 jest dostępny w dwóch opcjach cloud (na serwerze producenta) oraz tradycyjną, która jest instalowana w środowisku klienta. Analitycy AV-Comparatives przetestowali wersję pracującą w środowisku chmurowym. 

Autorzy badania zastosowali swój własny automatyczny system testujący Real-World Protection-Test Framework. Aplikacje, aby otrzymać certyfikat AV-Comparatives musiały zablokować 90 proc. wirusów. Oprogramowanie Gravity Zone Advanced Business Security 6.2 wykazało się 100 proc. skutecznością w wykrywaniu zagrożeń. Do testu wykorzystano 389 szkodliwych adresów URL prowadzących bezpośrednio do próbek złośliwego oprogramowania.
Jednym z kluczowych składników Bitdefender GravityZone jest konsola dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. To duże ułatwienie dla dla administratora - zwłaszcza, jeśli pracuje zdalnie.
W nowej wersji konsoli pojawiły się dwie innowacyjne funkcjonalności: Hyper Detect i Sandbox Analyzer. Pierwsza z wymienionych pozwala administratorom na przygotowanie obrony poprzez wykorzystanie lokalnych modeli uczenia maszynowego i zaawansowanej heurystyki.
Opcja „Report only” umożliwia administratorom diagnozowanie oraz monitoring nowej polityki bezpieczeństwa przed jej wdrożeniem. Użytkownicy mogą ustawić HyperDetect trybie blokowania: „normalnym”, „łagodnym”, niemniej w przypadku raportowania występuje także poziom „agresywny”, umożliwiający wykrycie wszelkich podejrzanych aktywności w sieci.
Sandbox Analyzer automatycznie przesyła podejrzane pliki do analizy w wirtualnym środowisku hostowanym przez Bitdefender, a następnie analizuje ich zachowanie i zgłasza złośliwe zamiary. Funkcja automatycznego przesyłania pozwala administratorom wybrać tryb "Monitor" lub "Blokuj", który uniemożliwia dostęp do pliku do chwili otrzymania oceny. Administratorzy mogą też przesyłać samodzielnie pakiety do analizy.
Badacze AV-Comparatives uważają, że funkcjonalność oraz łatwość użycia sprawiają, że oprogramowanie Bitdefender GravityZone jest rozwiązaniem nie tylko da firm mających rozbudowane działy IT.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube