uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

UBIQUITI NETWORKS: Nowe pomysły na sieć

Nowe pomysły na sieć

Strategia realizowana przez firmę Ubiquiti Networks odbiega od ogólnie przyjętych standardów. Producent stawia na innowacyjność nie tylko w ofercie, ale i podejściu do biznesu. Przynosi mu to coraz większą popularność także w Polsce.

Rynek urządzeń sieciowych jest jednym z trudniejszych segmentów IT. Ostra rywalizacja przyczynia się do spadku cen sprzętu, a tym samym erozji marż. Tymczasem marża operacyjna Ubiquiti Networks wynosi 37 proc. - to wynik lepszy od lidera rynku - Cisco. Amerykańska firma dostarcza sprzęt sieciowy dla przemysłu, biznesu czy operatorów telekomunikacyjnych, od ubiegłego roku oferuje również produkty dla środowisk domowych i małych firm. Rozwiązania Ubiquiti Networks można znaleźć w ofercie firmy Senetic.

- Klienci szukają dobrej alternatywy dla drogich rozwiązań WiFi. Ubiquiti Networks posiada przewagę, ponieważ dostarcza sprzęt dobrej jakości w przystępnej cenie. Poza tym w przypadku produktów UniFi nie trzeba kupować dodatkowych licencji czy kontrolerów - mówi Adam Wawrzynek, specjalizujący się w rozwiązaniach Ubiquiti w Senetic.

Na czele spółki, notowanej na nowojorskiej giełdzie NASDAQ, stoi kontrowersyjny miliarder Robert Pera. Ten niespełna 40 letni biznesmen posiada 70 proc. akcji Ubiquiti Networks. Pera dał się poznać jako nietuzinkowy menedżer. Kierowana przez niego firma nie zatrudnia dyrektora finansowego ani nie posiada działu marketingu. Biznesmen zazwyczaj unika wywiadów, niemniej jego wpisy można znaleźć Twitterze. - Trzeba pozwolić, aby produkty i liczby mówiły same za siebie - tłumaczy brak działań reklamowych Robert Pera.

Czas na konsumentów
W ostatnim czasie Robert Pera przejawia rosnące zainteresowanie rynkiem konsumenckim. - W domu pracuje coraz więcej urządzeń podłączonych do sieci - laptopy, smartfony, tablety i szereg innych gadżetów. Ludzie korzystają z usług strumieniowych Netflixa. Routery zaczynają być wąskim gardłem w domowej sieci. Na rynku konsumenckim pojawia się przestrzeń dla wysokiej klasy rozwiązań do routingu - tłumaczy Robert Pera.
W ubiegłym roku firma wprowadziła na rynek router AmpliFi, oferujący szereg rozwiązań wcześniej niedostępnych w tej klasie produktów. Na domowy system składają się dwa elementy: router oraz bezprzewodowe wzmacniacze zapewniające wysoką wydajność i zasięg, który pokryje powierzchnię dużego domu jednorodzinnego. Urządzenie bazuje na technologii Mesh, powszechnie używanej w produktach Ubiquiti Networks, adresowanych dla odbiorców biznesowych. – To rozwiązanie prezentuje się jak sprzęt z ekskluzywnego katalogu dla nowoczesnych, eleganckich domów - chwalili produkty dziennikarze Bloomberga.

W Polsce AmpliFi cieszy się popularnością, jednak prym wiedzie seria UniFi. – Cała oferta Ubiquiti jest warta uwagi, ale punkt dostępowy UAP-AC-PRO to absolutny numer jeden. Duży potencjał jest też w nowszych wersjach – UAP-AC-HD i UAP-AC-SHD. To nie tylko mocny zasięg, ale też wydajność, łatwa instalacja, wytrzymałość i korzystna cena, a pogodzenie tych wszystkich cech w jednym urządzeniu to wyzwanie. Ubiquiti je podjęło i udało się stworzyć naprawdę świetne produkty - mówi Adam Wawrzynek z Senetic. 

Firma kierowana przez miliardera cały czas zaskakuje, wprowadzając na rynek innowacyjne i eleganckie produkty, które wyróżnia prostota obsługi. W sierpniu Ubiquiti Networks przedstawiło gadżet FrontRow - wisiorek z wbudowaną kamerą. Urządzenie służy do strumieniowania wideo na Facebooka, Twittera czy YouTube’a. Teraz na rynku pojawiła się tańsza alternatywa dla AmpliFi – AirCube, którego stosunek zasięgu do ceny jest bardzo zachęcający i udowadnia, że producent ma jeszcze sporo do powiedzenia na temat nowoczesnych rozwiązań.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube