foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bezpieczeństwo niezbędne w transformacji centrów danych

Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Bitdefender nie pozostawiają złudzeń, iż bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o sprawności, wydajności i elastyczności centrów danych.

Firmy zaczynają odchodzić od klasycznych systemów opartych na sprzęcie i coraz częściej wykorzystują rewolucyjne technologie - centra danych definiowane programowo, infrastrukturę hiperkonwergentną i chmurę hybrydową. Jednak niezależnie od zastosowanych rozwiązań jedną z kluczowych kwestii pozostaje zachowanie odpowiedniej ochrony danych.

Transformacja centrum danych nie byłaby możliwa bez rozwoju wirtualizacji, sieci definiowanych programowo (SDN) czy pamięci masowych definiowanych programowo (SDS). Wymienione technologie bazują na oprogramowaniu, które zarządza infrastrukturą sprzętową. Systemy hiperkonwergentne łączą w jednym „pudełku” pamięci masowe, moc obliczeniową i aplikacje do wirtualizacji. Natomiast chmura hybrydowa integruje zasoby cyfrowe zasoby przechowywane w siedzibie organizacji oraz u zewnętrznego providera.

Blisko 79 proc. CIO biorących udział w badaniu Bitdefender twierdzi, iż ich centra danych znajdują się w fazie głębokiej transformacji. Niemal 65 proc. korzysta z SDN, zaś 57 proc. z SDS. Natomiast 35 proc. wdrożyło infrastrukturę hiperkonwergentną.

Jednak CIO oprócz nowoczesnych technologii potrzebują odpowiednich rozwiązań zabezpieczających. 68 proc. informatyków uważa, że głównym motorem transformacji centrów danych jest poprawa ochrony danych.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa z Bitdefender zalecają CIO, aby korzystali z rozwiązań bezpieczeństwa specjalnie zaprojektowanych dla infrastruktury zamiast pojedynczego narzędzia. Tradycyjne systemy ochrony punktów końcowych były opracowywane z myślą o infrastrukturze sprzętowej i nie zdają egzaminu w nowoczesnych centrach danych. Konwencjonalne narzędzia są nieefektywne we wdrażaniu i utrzymaniu, a poza tym wymagają dużej ilości sprzętu oraz nie radzą sobie z zaawansowanymi ukierunkowanymi atakami.

Zdecydowana większość działów IT - 84 proc. twierdzi, że modernizacja centrów danych będzie miała korzystny wpływ na ich firmę, ponieważ zwiększy elastyczność biznesową i obniży koszty operacyjne IT.

Badanie było przeprowadzone w bieżącym roku przez firmę Censuswide dla Bitdefender. Uczestniczyło w nim 1051 specjalistów IT odpowiedzialnych za zakup rozwiązań bezpieczeństwa w dużych przedsiębiorstwach, które korzystają przynajmniej z tysiąca komputerów. Respondenci pochodzili z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Szwecji, Danii oraz Niemiec.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube